Personel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Adalet Bakanlığı 4 bin 918 infaz ve koruma memuru alımı başvuru şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı 2021 yılı için ilk personel alım ilanları yayınladı. Resmi Gazete’de yer alan iş ilanlarında göre Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde (CTE) çalıştırmak üzere bay-bayan 4 bin 918 infaz ve koruma memuru (İKM) alımı yapacak. Gardiyan alımı başvuruları başladı ve 12 Mart 2021 tarihinde sona erecektir. Peki, infaz ve koruma memuru alımı için istenilen KPSS şartı ve yaş şartı nedir? Kimler başvuru yapabilir? Tüm soruların cevaplarını, aşağıda yayımlanan başvuru kılavuzunda öğrenebilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI İKM ALIMI İÇİN YAŞ ŞARTI

Adalet Bakanlığı infaz ve koruma memuru (İKM) alımı için istenilen yaş şartı şöyle;

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir) gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

İnfaz ve koruma memuru alımı için istenilen şartları şöyle;

  1. a) Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna başvurabilmek için;

1) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

2) Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

3) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

BAŞVURU ESNASINDA SİSTEME YÜKLENMESİ GEREKEN BELGELER

1) Güvenlik Soruşturması Formu,

2) Sağlık Beyanı Formu,

3) Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesi (Öğrenim bilgileri ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Öğrenim bilgisi alınamayan veya hatalı olan adaylar söz konusu belgeyi sisteme kendisi yükleyecektir. Sistemde mezuniyet bilgileri yer alan adayların ilaveten diploma yüklemesi gerekmemektedir.)

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 23.02.2021 günü başlayıp, 12.03.2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Adalet Bakanlığı personel alımı için adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde 23.02.2021 tarihinde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir.

Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adaylar başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir. Resmi ilanı görüntülemek ve personel alımına ilişkin daha fazla bilgi edinmek için BURAYA TIKLAYINIZ

19 Ceza İnfaz Kurumu Katibi Alımı İçin BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler