Ekonomi

Alışveriş tutkunları müjde! Bu ay sona eriyor: Online alışverişe faizsiz 2 ay erteleme kampanyası duyuruldu!

Akbank Axess karta özel faizsiz ve ertelenebilir alışveriş kampanyasını duyurdu. Akbank Axess kart sahipleri için geçerli olacak bu kampanya 5000 TL’ye kadar talep edilecek alışverişlerde geçerliliğini koruyor. Üstelik yapılan alışverişler sonrası harcama tutarı 2 ay ertelenebiliyor.

Akbank’ın yıl sonuna kadar geçerli kampanyasından faydalanmak isteyenlerin ilk kez Axess card başvurusu yapmış olması gerekiyor. Kredi kartı başvurusu yapanlar ve onay alanlar Axess’e özel sunulan fırsatlardan faydalanmaya başlayabiliyor. Kart sahipleri için ilk 2 yıl kart aidatı istenmiyor. 1 Aralık ve 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olan kampanyadan sadece kredi kartı onayı alanlar faydalanabilecek. Kampanya dönemi içerisinde 100 TL’den başlayarak 5.000 TL’ye kadar yapılacak harcamalar faizsiz olarak 2 ay boyunca ertelenebilecek. Ücretsiz erteleme süresi tamamlandığında Mart ayında ödemeler başlatılacaktır.

ONLİNE ALIŞVERİŞE FAİZSİZ ERTELEME KAMPANYASINA NASIL BAŞVURULUR?

Akbank’ın sunduğu bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin başvuru alanını doldururken kartın dijital kullanıma açık olmasına talep etmesi gerekiyor. Mobil ödemelerde ve internet harcamalarında rahatlıkla kullanılabilir. Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikli olarak Akbank mobil uygulama üzerinden görüntülü görüşme yolu ile kullanıcı hesabı oluşturması gereklidir.

Müşteri hesabı oluşturmak isteyenlerin mobil uygulamayı içerisinde yer alan “müşteri ol” butonuna tıklayarak görüntülü görüşme sürecini tamamlaması yeterli oluyor. Ardından kredi kartı başvurusu yapıp ancak onay alanlar bu kampanyadan faydalanmaya başlayabilir.

ONLİNE ALIŞVERİŞE FAİZSİZ ERTELEME KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Kampanya kapsamında sunulan faydadan yararlanmak isteyenlerin Akbank mobil, Juzdan uygulaması, akbank.com internet adresi üzerinden kredi kartı başvurusunu iletmesi mümkündür. İnternet üzerinden yapılacak harcamaların geçerli olduğu bu kampanya fatura ödemeleri, BES ödemeleri, EFT/Havale işlemleri, SGK/Vergi ödemeleri ya da chip para harcamalarında geçerliliğini korumuyor.

Daha önceden erteleme ya da taksitlendirme yapılmış bir işlem üzerinde uygulama sunulmuyor. Taksitlendirme süreci kanunsal olarak tüm yasalara uygun şekilde gerçekleştiriliyor. Ertelenmek istenen borcun ise dönem içerisinde yapılmış olması ekstreye yansımamış olması gerekiyor. Akbank sunmuş olduğu kampanya üzerinde değişiklik yapma ya da kampanyayı durdurma hakkını kendinde saklı tutar.

İlgili Makaleler