Ekonomi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş zirve öngörüsünü paylaştı: Yükseliş yönlü öngörümde bir değişiklik yok

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların sorularına yanıtlar vererek piyasa öngörülerini paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda piyasalara ilişkin tahminlerini paylaşan ve gram altın adına yılsonu için zirve öngörüsünde bulunan İslam Memiş; gram altın, gümüş ve dolar gibi yatırım araçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Uzman isim daha önce dile getirdiği zirve açıklamalarından yola çıkarak, yaptığı açıklamasında “Zirve öngörüm sarkabilir” sözlerini dile getirdi.

Piyasalarda altın, dolar ve gümüş gibi yatırım araçlarının hangi yönde seyredeceğini öngörmek isteyen yatırımcıların sorularını yanıtlayan İslam Memiş, “Elimde TL var, ne yatırım yapabilirim?” sorusuna cevap verdi. Kısa vadeli al-sat piyasasının bitirildiğini ifade eden Memiş, dile getirdiği önerisinde “Beklemek” gerektiğini de ifade etti. İşte detaylar…

“BORSA TARAFI DEĞERLENDİRİLMELİ”

İslam Memiş, piyasalara ilişkin yaptığı değerlendirmesinde “Elimde TL var, ne yatırım yapabilirim?” sorusuna yanıt verdi. Uzman isim konuya ilişkin açıklamasında, “Orta ve uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Kısa vadeli al-sat piyasasını bitirdiler. Dolar karşısında neyin değeri kaybolmuşsa, Euro, sterlin, altın, gümüş gibi enstrümanlar baskılandı. Orta ve uzun vadede bunlar ön planda. Borsayı da mutlaka değerlendirmek gerekiyor. Beklemekle ilgili probleminiz yoksa, sabırlıysanız borsa tarafı değerlendirilmeli” sözlerini dile getirdi.

“UCUZA MAL KAPTIRMAYIN”

Açıklamasında altın değerlendirmesine yer veren İslam Memiş, “Yılın son çeyreğindeki pozitif görünüm devam ediyor. Beklentimde bir değişiklik yok. Gram altın TL fiyatı 1.004-1.009 TL aralığında. Geçen haftalarda 990’lı rakamları gördük, ekranlarda 970’li rakamları gördünüz. 1.000 lira altına sarkmış oldu ama bu hafta tekrar yükseliş yönlü hareketlerini devam ettiriyor. Gram altında pozitif görünüm devam ediyor, o yüzden ucuza mal kaptırmayın. Yükseliş yönlü öngörümde bir değişiklik yok” dedi.

İSLAM MEMİŞ’TEN DOLAR, EURO VE STERLİN DEĞERLENDİRMESİ

İslam Memiş, açıklamasının devamında dolar ve Euro’ya yer verdi ve “Doları yatırım aracı görmekten ziyade Euro ve sterlinin pozitif ayrışmasını daha güçlü gördüğümüz için pozisyonlarımızı korumaya devam ediyoruz. Euro doları geçti, bu önemli. Çünkü Euro/dolar paritesi tekrar 1 seviyesinin üzerine ataklar gerçekleştirdi. Bu hafta boyunca bunun devam edeceğini tahmin ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler