Ekonomi

Bedava mazot haberi büyük ilgi gördü! Çiftçi kartını alan soluğu akaryakıt istasyonunda aldı!

Çiftçilerin tarım alanlarını iyileştirmek, geliştirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarını desteklemek amacıyla sunulan mazot desteği yoğun ilgi gördü. Gaziantep Belediyesi tarafından yapılan bu yenilikçi uygulama anlaşmalı bulunan akaryakıt istasyonlarının önünü çiftçilerle doldurdu.

Onlarca vatandaş çiftçi kartını kaptığı gibi soluğu akaryakıt istasyonunda aldı. Ellerinde bidonlarla onlarca çiftçi mazot desteği için dağıtım alanlarına traktörleri ile ulaştı.Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından başlatılan bu proje çiftçileri de memnun etti.

MAZOT %100 HİBE DESTEĞİ İLE 4 MİLYON LİTREYİ AŞTI!

Gaziantep Belediyesi tarafından %100 hibe destek projesi kapsamında başlatılan çiftçi kart uygulaması 33.180 çiftçinin bu faydadan yararlanabilmesini sağladı. 110 milyon TL’yi bulan bu projede şu ana kadar toplamda 4 milyon 46.550 litre mazot desteği sunuldu.

Çiftçi olup mazot desteğinden bedava faydalanmak isteyenlerin çiftçi kart sahibi olması gerekiyor. Çoğu vatandaş kişisel araçlarıyla bidonlara tek tek hakkı olduğu mazotu alırken birçoğu traktörünü akaryakıt istasyonuna getirdi. Konuyla ilgili Türkiye petrolleri Selimiye şubesi işletme sahibi açıklama yaptı.

YAKITLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANILABİLECEK!

Petrol işletmecisi Mehmet Özdemir: “Gaziantep Belediyesi için çiftçilere verilen yakıt desteğini dağıtmaya başladık. Çiftçilerimiz oldukça memnun. Yakıtlar ücretsiz olarak alınıp kullanılabilecek. Bulunduğumuz ilçede yaklaşık 3000 çiftçiyi bu anlamda desteklemeyi hedeflemekteyiz. Bu destek Türkiye Petrolleri tarafından verilmektedir” dedi.

Projeden faydalanarak ücretsiz olarak hibe mazottan faydalanan çiftçilerden biri: “Devletimiz ve belediye anlaşmalı mazot desteği veriyor. Başkanımız Fatma Şahin başta olmak üzere tüm idareciler ve çiftçilerin yanında olduğunu yine gösterdi. Akaryakıt fiyatları şu anda oldukça yüksek alım gücü düşük. Böyle bir zamanda sundukları %100 hibe desteği için hepsini teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetini iletti.

İlgili Makaleler