Ekonomi

Belediye işçisini enflasyona ezdirmedi! Maaş, ikramiye, yol, yemek ücretine yüzde 80 zam geldi: Salon coştu yer yerinden oynadı!

Yükselen enflasyon yaşam şartlarını gittikçe zor hale getiriyor. Bu süreçte çalışanların maaşlarına yönelik yapılacak iyileştirmeler ancak enflasyonun ezici ve yıkıcı etkisinden korumayı sağlıyor. Gelinen bu süreçte Bağcılar Belediyesi işçi maaşlarına %80 zam uyguladığını bir salon dolusu işçiye müjde olarak duyurdu. O anda yaşananlar alınan kararın perde arkası çok konuşuldu.

Belediye işçilerine yönelik uygulanan yeni zam ile büyük müjde salonu coşturdu. Bağcılar Belediyesi Hizmet-İş Sendikası arasında 2022 ve 2024 yıllarını kapsayan yeni bir sözleşme imzalandı. Toplu bir şekilde katılımcılarla beraber yaklaşık 810 işçiyi ilgilendiren bu haber başkanlık konferans salonunda gerçekleşti. Salonda belediye başkanı Abdullah Özdemir ile Hizmet-İş Sendikası genel başkan vekili Mehmet Keskin, şube başkanı ve işçi temsilcileri de yer alıyordu.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE %80 ZAM SONRASI NELER YAŞANDI!

810 belediye işçisinin bulunduğu salonda işçilerin maaşlarına %80 zam yapılacağı müjde olarak duyuruldu. Bu uygulamada işçinin ikramiyesi, yol ve yemek ücreti de otomatik olarak artış yaşıyor. Toplantı sırasında vurgulanan ise ihtiyaç ve imkan sözleri idi. Dengeyi sağlayabilmek ve süreci daha özenle yürütebilmek için bu zaman uygulandığı ifade edildi.

Başkan Abdullah Özdemir tarafından yapılan açıklamada: “Sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” sözleri ile mutlu edici haber salonuna paylaşıldı. Hizmet-İş Sendikası genel başkan vekili: “Talepleri değerlendirdik. Toplu olarak sözleşme görüşmelerini tamamladık. Şartlarımızı iyileştirmek hedefindeydik. Herkese hayırlı olsun” yorumunda bulundu.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE UYGULANAN TÜM HAKLAR NELER OLDU?

Konuyla ilgili yapılacak açıklamayı heyecanla bekleyen onlarca belediye işçisi aldıkları bu müjdeli haberin sonrasında şaşkınlık ve sevinç ile ayağı fırlayarak dakikalarca alkışlamaya başladı. 810 belediye işçisine verilen yol, yemek, ikramiyesine %80 zam uygulanacak. Çalışanların ikramiyeleri ise 1. yıl 40, 2. yıl ise 52 gün olarak uygulanmaya başlanacak. Gece görevi yapan belediye işçileri için %15 ek zam uygulanacak.

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde görev yapan tüm belediye çalışanlarına yönelik uygulanan bu yeni karar salonda bulunan çalışanları da memnun etti. İş şartlarından memnun olduğunu şeflerinden ve müdür yardımcılarından memnun olduklarını ifade eden tüm çalışanlar gözleri donarak dinledikleri konuşma sonrasında yeni uygulamayı coşku ile karşıladı. Süreç sonrasında diğer belediyelerin de çalışanlarına yönelik herhangi bir yenileme çalışması yapılacak mı merak edilen konular arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler