Ekonomi

Birikimlerini katlamak isteyenlere, Akbank’tan fırsat! Yeni müşterilere yüzde 25 faiz hediyesi anında hesaplarda!

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde hem döviz kurlarında hem de altın piyasasında gözlenen yukarı yönlü hareketler, aralık ayının ortasına gelindiğinde rekor seviyelere ulaştı. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi müdahalelerinin piyasa üzerinde bir etki yaratmaması sonrasında devreye giren hükümet yetkilileri, aralık ayının ortasında düzenlenen kabine toplantısı sonrasında yeni ekonomik model kararlarını paylaştı.

Kur korumalı TL vadeli mevduat sistemi kararı kapsamında bir gecede sert gerileyen ekonomi piyasaları mevcut zamların da geri alınacağı konusunda vatandaşları umutlandırırken ocak ayına girildiği an itibari ile dengeler yine değişti.

Ocak ayının başı itibari ile yukarı yönlü hareketleri tekrar gün yüzüne çıkan döviz kurları ve altın fiyatları, artan enflasyon kapsamında faiz artırımı kararları veren FED yetkililerinin açıklamalarından da direkt olarak etkilendi. Ek olarak şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı da gündelik hayatın daha da pahalılaşmasına sebep olan faktörler arasında yer aldı.

Ekonomi piyasalarında ve piyasaları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik hayatın ekonomik şartlarını giderek daha da ağırlaştırmaya başladı. Bu noktada geçim dertleri daha da büyüyen vatandaşlar, mevcut birikimlerine değer kazandırabilmek amacı ile bankaların kapılarını çalmaya başladı. Birikimlerine ek kazanç elde etmek isteyen vatandaşlara olumlu haberler ile gelen bankaların başında ise Akbank geldi. Banka, yeni müşterileri için geliştirmiş olduğu hoş geldin faizli yeni kampanyasını, kamuoyu ile paylaştı.

AKBANK’TAN YENİ MÜŞTERİLERİNE EK KAZANÇ FIRSATI!

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve her dönemde olduğu gibi yeni dönemde de vatandaşların bütçelerini ferahlatmak adına hem kart kampanyaları hem de finansman hizmetleri düzenleyen Akbank, mevcut birikimlerini zorlu ekonomik şartlar karşısında güvence altına almak isteyen tüketiciler için yeni bir kampanya daha geliştirdiğini duyurdu.

Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden duyurmuş olduğu yeni kampanya haberine göre ilk kez Akbanklı olacak olan tüm yeni müşterilere, vadeli hesap kullanımları karşılığında yüzde 25 oranında hoş geldin faizi hediyesi verileceği bilgisi kaydedildi.

AKBANK’IN HOŞ GELDİN FAİZİNDEN NASIL YARARLANILIR?

Akbank’ın hoş geldin faizinden yararlanabilmek için mobil uygulama üzerinden Akbanklı olma sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında ise 90 gün içerisinde 32- 35 gün vade aralığında ilgili hesaba 500.000 TL ile 10 milyon TL aralığında nakit girişinin yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler