Ekonomi

Bu Yaz Düğün Yapacaklara Faizsiz Evlilik Kredisi Fırsatı! Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

2022 yılında devlet destekli kredi kampanyalarını araştıranlar evlilik kredisini de göz önünde bulunduruyor. Bu yaz düğün yapmaya hazırlanan genç çiftler, masrafları kolay bir şekilde karşılayabilmek için faizsiz emeklilik kredisi araştırmalarına ara vermeden devam ediyor. Devletin resmi kurumlarından yapılan açıklamaya göre bu yaz düğün yapacak çiftler, belirli şartları taşımaları halinde acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Düşük faizli veya faizsiz evlilik kredisi başvuruları şimdiden rekor ilgi görüyor. Bu yaz düğün yapmak isteyen binlerce genci yakından ilgilendiren faizsiz emeklilik kredisinin detayları belli oldu.

Bu yaz devlet destekli faizsiz evlilik kredisi ile hayatını birleştirmek ve düğün yapmak isteyen gençlere müjdeli haberler geldi. Gerekli koşulları karşılayan vatandaşlar, devlet destekli evlilik kredisi kullanabilecek. Üstelik devlet destekli evlilik kredisinde faiz olmaması sebebiyle genç çiftler düğün masraflarını karşılarken ekonomik açıdan rahat bir nefes alıyor. Vatandaşların merakla beklediği devlet destekli evlilik kredisi duyuruları peş peşe geldi.

Kimler Devlet Destekli Evlilik Kredisi Çekebilir?

Düğün ve evlilik kredisi çekmek isteyenler, bu kampanyada uygulanan koşulları bankalardan öğrenebilir. Ancak devlet destekli evlilik kredisinden yararlanabilmek için öncelikle başvuru sahibinin yeterli kredi notunun olması ve ardından da kişi hakkında icra takibinin bulunmaması gerekir. Sabit bir gelire sahip kişiler, talep edilmesi halinde kefil şartını taşıyarak evlilik kredisi başvurusunda bulunabilir. Bu yüzden evlilik kredisi başvurularında gelir belgesi mutlaka bulunmalıdır. Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi arayanlar için kamu ve özel bankaların güncel kredi kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlilik arifesinde olan çiftlerin düğün yapmak için yeterli sermayesi olmadığında devlet destekli evlilik kredisi çekilebiliyor. Günümüzde halk arasında çeyiz kredisi olarak da bilinen bu kredide devlet desteği bulunuyor. Düşük faiz oranları ile verilen devlet destekli çeyiz kredisinin faiz oranları, başvuru yapılan bankanın hazırlamış olduğu kampanyaya göre değişiklik gösterebilir. Bu yaz düğün hazırlığında olan genç çiftlerin internet üzerinden araştırmaya devam ettiği devlet destekli çeyiz kredisinde başvurular başladı.

İlgili Makaleler