Ekonomi

2020 asgari ücret zammı ne kadar olacak? TÜM-İŞ Sendikası Başkanı Şahin’den flaş açıklama!

Asgari ücret ile çalışanlar şuanda asgari ücret tespit komisyonun yapacağı toplantıya kilitlendi.

Asgari ücret ile çalışanların merakla yapılacak zam oranlarını beklediği bugünlerde TÜM-İŞ Konfederasyonu Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık seçimi yapıldı.

BEYAZ SAYFALARI BİRLİKTE AÇALIM

Başkanlığı mevcut başkan Mustafa Şahin 75 oy ile kazandı.

Şahin seçim sonrasında yaptığı açıklamada, “Tarihte birçok hareket olmuştur, her hareketin bir lideri, her liderin de bir ekibi olmuştur. Fakat o ekip içerisinde şahsi ikbalini düşünenler, kendi menfaati için orada bulunanlar daha çok olmuştur. Herkese nasip olmamıştır doğrunun yanında yer alan bir ekip. Güçlü varken, ben doğrunun, haklının yanındayım. Orada kazanan varken, ben kazananın yanındayız demeyip ben haklının, doğrunun, dürüstün yanındayım diyen bir ekip herkese nasip olmamıştır. Bana bu gururu yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sendikamızı Anadolu’nun çeşitli illerine dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. 9 iş kolumuz kaldı. O 9 iş kolunda da oğlumuza kız arar gibi, kızımıza damat bakar gibi bakıp sendikacılar, adamlar bulacağız. Bulduktan sonra o işi yapacağız. Biz işçilere teklif ederken gelin bize üye olun değil, gelin bu beyaz sayfayı birlikte açalım. Türkiye’deki makus sendikacılık tarihini yenelim.” dedi.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN 400 LİRA OLMASINDA NE FARK VAR

Ayrıca asgar ücret ile çalışanları yakından ilgilendiren açıklama yapan Şahin, “Asgari ücret tarifini kabul ettikten sonra bu ücretin 2 bin 300 lira veya 2 bin 400 lira olmasının arasında ne fark var. 100 lira eksik, 100 lira fazla hiçbir farkı yok. Yanlış olan, asgari ücret ismidir, miktarı değil. İşin azamisini yaptırdığınız işçiye ücretin asgarisini ödeyemezsiniz.” ifadelerini kullandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir