Ekonomi

Araç Sahiplerini Üzecek Haber! Benzin Fiyatlarına Zam Yolda

Dolar kuru fiyatları son dönemde Türkiye ekonomisine yön vermeye devam ediyor. Kurda yaşanan hareketlilik ve dalgalanma özellikle benzin fiyatlarında indirim ve zam haberlerinin gelmesine yol açıyor. 

Bu kapsamda benzin fiyatlarına ilişkin son gelişme yine dolar kuruna bağlı olarak yaşandı. Dolar kurunda yaşanan hareketlilik nedeniyle benzin fiyatlarına zam yapılması öngörülüyor. Habertürk’ten Olcay Dilek’in haberinde yer alan detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

BENZİNE 6 KURUŞ ZAM YOLDA

Benzin fiyatlarına yapılması beklenen zam miktarının 6 kuruş olması bekleniyor. Son dönemlerde dolar kurunda yaşanan değişmelere ek olarak brent petrol fiyatlarının yükselmesi benzin fiyatlarına zam yapılmasına neden oldu. En son 30 Ocak tarihinde 17 kuruşluk bir indirim yapılan benzin fiyatlarında 4 Şubat tarihi ile yeni zam haberi gelmiş oldu. 

Doların geçtiğimiz hafta 5.35 TL’ye çıkması, Brent petrolde yukarı doğru hareketlilik ve uluslararası piyasalarda motorin ve benzinin fiyatlarının yükselmesi ürünler üzerinde zam baskısı oluşturmuştu. Geçtiğimiz hafta yapılmayan zammın bu gece fiyatlara yansıtılması bekleniyor. 

Benzin fiyatlarına geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan indirim motorin fiyatlarına yansımamıştı. Bu durum ise bazı şehirlerde motorin fiyatları benzinden daha pahalı hale gelmişti. Bu zam ile birlikte benzin yeniden motorinden daha pahalı hale gelecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir