Ekonomi

Emekli İkramiyeleri Gelir Şartı Hesaplamalarına Eklenmeyecek

Emekli vatandaşlara dini bayramlarda ödenen emekli ikramiyelerin gelir hesaplamlarına eklenmesi sosyal yardım alan vatandaşların mağduriyet yaşamalarına neden olmuştu. Bu konuda en fazla şikayet ise evde bakım parası ödemesi alan vatandaşların maaşlarının kesilmesi sonucu yapılmıştı. 

Bu konuda şikayetlerin artması sonucu ise bakanlık bu konuda düzenlemeye gitti. Bu düzenlemeye dair detaylar ise Çalışma Bakanı Selçuk tarafından açıklandı. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN İKRAMİYE AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında sosyal yardım vatandaşların mağdur olmamaları adına düzenlemeye gidileceğini açıkladı. Bakan Selçuk. yeni düzenleme ile, bu ikramiyelerin hane içinde kişi başına düşen gelir hesaplamasına dahil edilmemesi ve bu suretle evde bakım yardımı alanların mevcut yardım ve hizmetlerden faydalanmaya devam etmesinin amaçlandığını duyurdu.

Bu kapsamda yapılacak düzenleme hakkında da bilgi veren Bakan Selçuk “5510 sayılı Kanunun ek 18 inci maddesi uyarınca Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen bayram ikramiyeleri hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir hesaplamasına dahil edilmez.” maddesinin düzenlemeye ekleneceğini bildirdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir