Ekonomi

Emekli Vatandaşlara Şubat Ayında 340 TL Seyyanen Zam Geliyor

Emekli vatandaşların maaşlarına Ocak ayının girmesiyle zam yapılmıştı. Emekli maaşlarına ikinci zam haberi ise Şubat ayında gelecek. Maaşları bin TL’nin altında olan emekli vatandaşların maaşlarına Şubat ayı içerisinde seyyanen zam yapılacak. Seyyanen zam tutaru ise 340 TL’ye kadar ulaşacak. Ayrıca emekli vatandaşlara Mayıs ayında 1000 TL ikramiye ödenecek. 

EMEKLİ MAAŞLARINA ŞUBAT’TA ZAM MAYIS’TA İKRAMİYE

Ocak ayının girmesiyle emekli maaşlarına çeşitli oranlarda zam yapıldı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak ayı içerisinde yüzde 10.19, memur emeklililerine ise yüzde 10.73 oranında bir zam yapıldı. Emekli vatandaşlara Ocak ayında yapılan zammın ardından Şubat ayında da seyyanen zam geliyor. Geçtiğimiz hafta içinde yürürlüğe giren yasa ile seyyanen zam kesinleşti, bu karara göre ek ödeme dahil bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Maaşı 660 ile 999 lira arasında olan yaklaşık 150 bin emeklinin geliri artacak. Gelirlerde 340 liraya varan artış yaşanacak. 

Bunun yanı sıra emekli vatandaşlara Mayıs ayında emekli ikramiyesi ödemesi yapılacak. Ramazan Bayramının 4 Haziran Salı tarihinde olması ikramiyelerin Mayıs ayında yatmasına neden olacak. Arefe gününün Pazartesi’ye denk gelmesi 1 ve 2 Haziran’ın da Cumartesi Pazar olmasından dolayı ikramiye büyük ihtimalle 27-31 Mayıs arasında ödenecek. Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ilk ikramiyesinden yararlanacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir