Ekonomi

Emeklilik Prim Borcundan Dolayı Emekli Olamayan Esnaf İçin Yapılandırma Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken prim borcundan dolayı emekli olamayan esnafların emeklilik konularına dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda bir yapılandırma talebinde bulunan TESK Başkanı Palandöken konuşmasında bu konuya dair önerilerde bulundu.

TESK BAŞKANI PALANDÖKEN’DEN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yazılı bir açıklama yayımlayarak esnafların emekli olma konusuna dair taleplerini dile getirdi. Emekli olamayan esnafların emeklilik prim borçlarının yapılandırılması konusunda önerilerde bulunan Bendevi Palandöken, prim borcundan dolayı emekli olamayan esnaf ve sanatkar için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve kamu bankaları arasında yeni bir iş birliği protokolü imzalanmasını önerdi. Bu protokol kapsamında emeklilik prim borcu olanların emekliliklerinin yapılmasını ve maaşlarının prim borcuna kesilmesi önerildi. 

Bendevi Palandöken açıklamasında ayrıca bu yapılandırma ile esnafa kredi imkanı verilmesinin yanında karşılarına sicil engeli çıkarılmamasını istedi. Sağlanacak kredi emekli maaşlarından kesileceği için ilgili bankanın herhangi bir riskinin olmayacağını, bu nedenle bankaların sicili bahane etmeden gerekli kolaylığı sağlayacağını aktardı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir