Ekonomi

Flaş İddia! Anket Sonuçları Beklenen Olmadı KYK Borçlarının Silinmesi İçin Çalışma Başlatıldı

Bilindiği üzere Türkiye siyasi gündeminin en önemli konusu yerel seçimler. Yerel seçimler öncesinde ise çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Milli Gazete’de yer alan haberde AK Parti’nin yerel seçimler öncesinde elde ettiği anket verilerinden memnun olmadığı ve kararsızların oyunu çekebilmek için bazı çalışmalar yürüttüğü öne sürüldü.

Bu çalışmalardan birisininde milyonlarca genci ilgilendiren KYK Kredi Borçlarının silinmesi hususunda oldu. Bu konuda dair iddialar şu yönde.

AK PARTİ KYK KREDİ BORÇLARINI SİLECEK Mİ?

Yerel seçimler öncesinde anket sonuçlarından memnun olmayan AK Parti’nin yeni hamleler için hazırlandığı belirtildi. Özellikle anket sonuçlarından kararsız aday sayısının artması ve vatandaşların sandığa gitmeme düşüncesinin artması üzerine hareket geçen AK Parti beklenen konularda çalışmalar yürütüyor. Bu konulardan birisi de KYK Kredi Borcu olan vatandaşların borçlarının silinmesi noktasında oldu. 

Genç kesimden aldığı oy oranını artırmak isteyen AK Parti bu alanda gençlerin dikkatini çekmek için KYK Borçları konusunda ciddi bir adım atabileceği konuşuluyor. KYK borcu olan öğrencilerin borcunun yapılandırılması ya da silinmesi konusunu önümüzdeki günlerde Meclis gündemine getireceği ifade ediliyor. Bu adımın gençlerden alınan oy oranının artırılması amaçlanıyor. 

AK PARTİ KYK BORÇLARINI SİLMELİ Mİ?

* KYK öğrenim kredisi borçları yerel seçimlerden önce silinmeli mi?

* Borcunu ödeyenler için geri ödeme yapılmalı mı?

Bu konuda düşüncelerinizi haberimizin altında yorum olarak paylaşabilir ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz.

KYK Kredi Gelişmelerinden haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir