Ekonomi

Kamu Kurumlarında Çalışan Sürekli İşçilere 3 Bin 200 TL İkramiye

Kamu kurum ve kuruluşlarında eski adıyla taşeron işçi olarak çalışan personeller yıl içerisinde 52 günlük ilave tediye ödemesi alacaklar. Bu kapsamda asgari ücretle çalışan bir işçiye 13 günlük ücreti karşılığı en az 792.58 TL ilave tediye ödenecek. Böylece dört taksitte toplam 3168 lira ödeme yapılacak.

İLK TAKSİK OCAK’TA TOPLAM 4 TAKSİT

Tediye ikramiyesi ödemesi alacak olan sürekli işçiler ilk ödemelerini Ocak ayı sonu itibariyle alacaklar. Kamu işçileri, ocak, haziran, ağustos ve aralık aylarında 13’er günlük tediye ödemesi alıyor. Bu yıl ödenecek ilave tediyenin birinci yarısı bugün, diğer yarısı ise 31 Mayıs’ta ödenecek.

Kamu işçilerine ödenen bu ikramiye maden işçilerini de kapsıyor ancak o ödemeler Aralık ayına tek sefer olarak yapılıyor. Tediye ikramiyeleri brüt ücrete göre belirleniyor. Çalışanın ücreti arttıkça tediye miktarı da artıyor. Bu kapsamda bir hesaplama yapacak olursak 3.000 TL brüt ücreti olan bir işçiye 929,38 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.084,31 TL, 4.000 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.239 TL ilave tediye ödenecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir