Ekonomi

Kendi İşini Kurmak İsteyen Ev Hanımlarına 15 Bin TL Faizsiz Kredi İmkanı

Ev hanımlarının çalışma hayatı içerisinde yer almaları için sağlanan çok sayıda destekten bir tanesi de faizsiz kredi imkanı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla sağlanan ev hanımlarına kredi desteğine ilişkin bilinmesi gereken tüm detayları madde madde derledik. 

EV HANIMLARINA KREDİ DESTEK DETAYLARI

Kendi işini kurmak isteyen girişimci ev hanımlarına 15 TL tutarında girişimcilik kredisi sağlanıyor. Çalışma Bakanlığı tarafından sağlanan bu kredi için faiz uygulanmıyor. Ayrıca söz konusu kredi için kadınlara ödeme kolaylığı da sağlanıyor. Öyle ki 15 bin TL faizsiz girişimcilik destek kredisi alan ev hanımları ödemelerini 2 sene sonra yapıyorlar. 

Bu destek için başvurular ise Aİle Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesine yapılıyor. 

Bulundukları illerde kin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla girişimcilik kredisi alan ev hanımları, bu krediyi faizsiz bir şekilde 8 senede ödüyorlar. Ayrıca kadınlar ilk 24 ay ödeme yapmazken geri kalanı taksitler halinde ödüyorlar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir