Ekonomi

KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Nasıl Alınır?

Hiç faizi olmayan KOSGEB kredisinin alınması kişilere son derece cazip fırsatlar sunmaktadır. KOSGEB ülkemizde girişim faaliyetlerinde bulunacak kişilerin faaliyetlerini ekonomik anlamda destekler.

Girişim yapılmak istenen işlerin mantığa uygun olması halinde kişiler oldukça cazip fırsatlardan faydalanabilmektedirler. Bu desteklerden en cazip olan önemlisi ise KOSGEB faizsiz destek kredileridir.

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır faizli KOSGEB kredi fırsatından faydalanmak için, Kosgeb kredi şartları yerine eksiksiz bir şekilde getirilmelidir. Bu doğrultuda da, başvuru yapmak isteyenlerin atmaları gereken ilk adım uygulamalı girişimcilik eğitimine başvuruda bulunmalarıdır. Bu eğitimlere başvuru tamamen ücretsiz olarak internet adresi üzerinden yapılmaktadır. Eğitimlere de para ödemezsiniz. 

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, her ilden bu eğitimlere katılım sağlamanız mümkündür.  Bu eğitimlere belirlenen süreler miktarında asgari olarak katılım sağlanılmalıdır. Aksi takdirde eğitim sertifikasını alamazsınız. Aldığınız bu eğitimin sonrasında alacağınız sertifika başvuru yaparken mutlaka KOSGEB tarafından istenecektir. Kosgeb faizsiz kredi 2019 desteğinden faydalanmak isteyen kişiler mutlaka hangi sektör ile ilgili başvuruda bulunmak istiyorlarsa, o sektörün kursundan girişimcilik sertifikasını almayı unutmamalılardır.

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi için İşletme Kuruluşunun Harcamaları

Kosgeb kredi 2019 almak isteyen kişiler, destek alması düşünülen işletmenin kuruluşunu tamamlamalılardır. Kuruluşu yaparken yaptığınız harcamaların hepsi detayları ile birlikte faturalandırılmış olmalıdır. Daha sonra bu faturalar KOSGEB tarafından istenecektir. Buradan da az da olsa sermayeniz olmadan bu krediden faydalanamayacağınız ortaya çıkıyor. Çünkü ilk harcamalar, işletme sahibi tarafından gerçekleştirilir.

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi için İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb hibe nasıl alınır 2019 diye merak eden kişiler aşağıdaki adımları izlemeliler. Kuruluş işlemleri için KOSGEB resmi internet internet adresine giriş yapılır. Daha sonra E-KOBİ sekmesine tıklanarak oturum açılmalıdır. KOSGEB Veri Tabanı sekmesine tıklandıktan sonra yeni kayıt oluşturulur.

Kişisel bilgiler girilerek kullanıcı adı ve şifre belirlenir. Giriş yapıldıktan sonra başvuru tamamlanır. Başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuza dair kanıt niteliğindeki belgelerinizin çıktısını mutlaka almalısınız. Kosgeb kredi alanların yorumlarına göre bazı vatandaşlar bu durumdan madur olmuşlardır.

Kamuilanlari.com Özel İçerik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir