Ekonomi

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı düşük olan kişilere kredi veren bankalar kredi notu yeterli olmayan vatandaşların araştırdıkları konuların başında gelmektedir.

Kimi zaman borçların zamanında ödenememesi ve borçların birikmesi gibi nedenlerden dolayı mevcut kredi notunda düşüşler yaşanabilmektedir. Bu durum kredi çekmek isteyen kişiler için baş ağrıtıcı ve can sıkıcı olabilmektedir. Ne var ki kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 sayesinde kredi notu yeterli olmayan kişiler de nakit ihtiyaçları için kredi kullanabilmektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri 2019 diye merak eden kişiler aşağıda yer alan listeden faydalanabilirler. Bu bankalar;

 1. Alternatif Bank A.Ş.
 2. Arap Türk Bankası A.Ş.
 3. Burgan Bank A.Ş.
 4. Citibank A.Ş.
 5. Deutsche Bank A.Ş.
 6. Odeabank A.Ş.
 7. T-Bank A.Ş.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Bankalar Neden Kredi Verir?

Bu bankalar genellikle diğer bankalara göre daha az bilinen bankalardır. Bu bankaların kredi vermelerinin sebebi ise genellikle tanıtım yapmak ve müşteri kitlelerini büyütmektir. Bankalar tarafından kredi notunuz düşük ise fazladan bazı belge talepleri yapılabilir ki bu da oldukça normal bir durumdur. Bankalar kredi aldığınız zaman borcunuzu geri ödeyebileceğinizden emin olmak ister. Bunun için de kefil, teminat, hatta kimi zaman senet bile isteyebilmektedir.

Özellikle kredi notu 0 olana kredi veren bankalar daha ağır isteklerde bulunabilirler. İstenen kefilin kredi notu yüksek olmalı ve kredi kullanmak için koşulları eksiksiz yerine getiren kişiler olmalıdır. Aksi halde banka kefiliniz olsa bilse adınıza kredi çıkarmayacaktır.

Kredi Başvurusunda Bulunurken Tamamlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

 • TC kimlik no’su olan nüfus cüzdanı ya da ehliyet, pasaport gibi belgeler,
 • Başvuru formu,
 • Gelir gösteren belgeler,
 • Kefil isteniyorsa kefilin gelirini gösteren belgeler,
 • Başvuru yapan kişinin üzerine kayıtlı taşınmaz var ise, taşınmaza dair tapu vs. ilişkin belgeler,
 • Sosyal güvence olduğuna dair belgeler eksiksiz olarak başvuru sırasında bankaya götürülmelidir.

Kamuilanlari.com Özel İçerik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir