Ekonomi

Muhtaç Ailelere Elektrik Faturası Desteği Başlıyor

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir açıklama ile sosyal yardım kapsamında bazı ailelere elektrik desteği sağlanacağını açıklamıştı. Söz konusu desteğin ise ne zaman başlayacağına dair detayların belli olduğu iddia edildi. İşte o iddialar ve detayları.

ELEKTRİK DESTEĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından detayları açıklanan elektrik desteğinden 2.5 milyon hanenin faydalanması bekleniyor. Buna göre; Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği sağlanması planlanıyor. Bu planlama kapsamında ise faturalara yapılacak indirim tutarı 40 ile 80 TL arasında olacak. 

Bu kapsamda sağlanacak bu desteğe dair bazı iddialar ortaya atıldı. Bu iddialara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8 Ocak’ta duyurduğu düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine verilecek 80 liraya kadar elektrik desteğinin Şubat ayının son günlerinde başlaması hedefleniyor. Bu destekten faydalanmak için ise Türk vatandaşı olmak şartı aranacak.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Elektrik yardımı için başvuru yapacak ve düzenli yardım alan vatandaşlar, PTT’ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz ederek söz konusu yardım için başvuruda bulunabilecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir