Ekonomi

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Bankalardan tatil kredisi almak yaz aylarının yaklaşmasıyla herkese şimdiden tatil planları yapmasına neden olan en büyük sebeplerden biri.

Bütün yılın yorgunluğunu deniz, kum ve güneşle atmak isteyen çalışanlar ekonomik olarak ayarlamalarını kış aylarından itibaren yapmaya başladılar. Fakat herkesin hayalindeki tatile kavuşması ve doya doya yorgunluğunu atması için gerekli finansmanı olmayabiliyor. Bu nedenle bankalar “Tatil Kredisi” adı altında müşterilerine uygun faizli ve geri ödeme planlı tatil kredileri vermeye devam ediyor.

Siz de ekonomik durumu müsait olmayan fakat ailenizle beraber keyifli bir tatil geçirmek isteyen biriyseniz bankaların sunduğu bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bu konuda bankalar hâlihazırda müşterisi olan kişilerin yanında müşterisi olmayan şahıslara da faizi en uygun tatil kredisi verebilmektedir. Tatil kredisi 2019 yılında hangi bankalardan verilmektedir ve ödeme koşulları nelerdir yazımızdan okuyarak öğrenebilirsiniz.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank’ın müşterilerine sunduğu tatil kredisi hizmeti uzun bir geri ödeme planı olmasıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanında diğer bir avantaj olarak, ödeme taksidi kredinin çekilmesinden sonra 3 ay kadar ertelenebilmektedir. Tatil kredileri genellikle düşük limitten verilmesine rağmen Akbank’ın sunduğu seçenekler arasında 10 bin TL’ye kadar tatil kredisi verdiği görülmektedir.  Ödeme planları alınan kredinin tutarına göre ayarlansa da Akbank’ta 36 aya kadar varan vadeler müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Garanti Bankası’nda hâlihazırda müşteri olanlar ve olmayanlar adına iki farklı tatil kredisi opsiyonu bulunmaktadır. Müşterisi olup maaş ödemelerini Garanti Bankası üzerinden alanlara özel 6 bin TL üst limitine kadar kredi verilmektedir. Faiz oranı ise %1,29 olarak dikkat çekmektedir. Bu seçenekler altında alınan tatil kredisinin geri ödemesi 317,12 TL tutarına denk gelmektedir.

QNB Finansbank Tatil Kredisi

Bireysel ihtiyaç kredileri adı altında tatil kredisi veren bankalardan olan QNB Finansbank, 10 bin TL üst limitine kadar tatil kredisi hizmeti sunmaktadır. Örnek olarak bankanın 10 bin TL kredisinde 48 ay vadeli ödeme planının faiz oranı %1,64 olarak gözükmektedir. Bu nedenle müşterilerin ilgisini çeken tatil kredisi aylık olarak 324 TL tutarında ödenmesi gerekmektedir. Vadesinin 48 ay olması dolayısıyla da toplam geri ödeme tutarı 15.597 TL’yi bulmaktadır.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir