Ekonomi

TOBB Başkanı: Asgari Ücret 2 Bin 500 TL Olsun Vergiler Kaldırılsın

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu asgari ücret konusuna dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, konuya dair çok konuşulacak bir öneride bulundu. 

ASGARİ ÜCRETE DAİR YENİ ÖNERİ

Asgari Ücret görüşmelerinin son toplantısı öncesinde patronlardan asgari ücret açıklaması geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu  asgari ücret konusunu ele aldı. Konuya ilişkin değerlendirmelerinde bir işçinin maliyetine değinen TOBB Başkanı dikkat çeken bir öneri de bulundu. 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu yapmış olduğu konuşmasında asgari ücreti bir işçinin 2 bin 500 TL maliyeti olduğunu ifade ederek vegi yükünün kaldırılması halinde 2 bin 500 TL maaş verilebileceğini söyledi. 

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NUN KONUŞMASI

“Asgari ücret bin 600 lira ama bana maliyeti 2 bin 500 lira. Biz de diyoruz ki, ‘İşçimiz daha fazla alsın’ ama üzerimizdeki vergi yükünü kaldırın, asgari ücrette yüzde sıfır olsun da işçimiz hiç olmazsa 2 bin 500 lira alsın. Bunun üzerindeki yük kalksın. Normal istihdam üzerindeki vergi yüklerinde dünyada şampiyonuz. Enerji maliyetlerimiz çok yükseldi. Öteki taraftan krediye ulaşım çok zorlaştı ve kredi yok hem de çok pahalı. Faizler çok yüksek. Yüksek enflasyon döneminden kalma özellikle peşin vergi yükü üzerimizde, bunun kaldırılmasını talep ediyoruz.”

Asgari Ücret haberlerinden anında haberdar olmak için; 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir