Ekonomi

Trafik Sigortası Yapan Bankalar

Bankalardan trafik sigortası yapmak hem ekonomik hem de kolay olması sebebiyle giderek popüler olmaya başladı.

Zorunlu trafik sigortalarının her geçen gün zamlanarak artmasıyla vatandaşlar sigortalarını kendi bütçelerine göre ödeyebilecekleri kurumlar aramaya başladılar. Özel sigorta şirketlerinin, zamlar karşısında zorda kalan vatandaşa alternatif ödeme planları sunamamasından dolayı birçok araç trafikte sigortasız olarak yollarda seyretmeye devam ediyor. Bu durum karşısında kayıtsız kalamayan devlet ve bakanlıklar, zorunlu trafik sigortasını ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak için bazı kurum ve kuruluşlarda bu ödeme işlemlerinin yapılmasını başlattı.

Devlete bağlı olan ve Türkiye’nin en önde gelen bankalarından T.C Ziraat Bankası başta olmak üzere, PTT, Halkbank gibi devlete ait kurumların yanında özel bankalardan Akbank’ın da trafik sigortası hizmetleri vatandaşa sunulmaktadır. Bu kurumlar arasında en çok dikkat çeken Ziraat trafik sigortası olarak öne çıkmaktadır.

T.C Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Devlet bankaları arasında en güçlü konumda olan T.C. Ziraat Bankası’nın bir alt kuruluşu olan Ziraat Sigorta, bu konumundan aldığı güçle araç sigortalarının prim tutarlarında ilk indirime giden sigorta firmasıdır. Zorunlu trafik sigortasını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza yönelik çok uygun fiyattan poliçeler oluşturan bu firma özellikle daha önceden sigorta sicili temiz kişilere çok büyük fırsatlar yaratmaktadır.

PTT Trafik Sigortası

PTT Sigorta, doğrudan kendi bünyesinde oluşturduğu poliçelerle hizmet sunan Ziraat Sigorta’dan farklı çalışmaktadır. PTT trafik sigortası, birçok uygun fiyatlı sigorta şirketi arasından sigorta yaptırmak isteyen şahsın bütçesine göre olanını, uygun tekliflerle öne çıkaran işleyişe sahiptir.

Halbank Trafik Sigortası

Kamu bankası olan Halkbank, banka bünyesinde kalarak zorunlu trafik sigortası poliçesi oluşturmaktadır, yani Halkbank dışında bir alt kuruluşa sahip değildir. Müşteriyle kurulan uzun süreli birlikteliklerde poliçenin durumuna göre hasarsızlık indirimi ve daha birçok indirim sunmaktadır.

Akbank Trafik Sigortası

Özel bankalar arasında ilk zorunlu trafik sigortası hizmeti sunan Akbank’ta prim tutarı araca ait bilgiler, hasar geçmişi ve aracın bağlı bulunduğu ile göre değişiklik göstermektedir. Akbank ayrıca primlerin tamamını peşin ödeme ya da kredi kartı ve banka hesabından taksitli ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Bu bankalar dışında Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Denizbank da trafik sigortası hizmeti sunmaktadır.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir