Ekonomi

Emekli Olan Milyonlarca Vatandaşı İlgilendiriyor! Geri Ödemesiz 1.750 TL Hesaplarına Yatacak!

Emekli olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren o açıklama Akbank tarafından yapıldı. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada “SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşınızı 5 Mayıs 2021 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşınızı Bankamızdan almayı taahhüt ederek 1.750 TL’ye varan promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz.” ifadesinde bulundu. İşte promosyon koşulları…

Promosyon Koşulları

  • ​SGK emekli maaşını 5 Mayıs 2021 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak 3 yıl boyunca maaşını Bankamızdan almayı taahhüt eden ve promosyon başvurusunda bulunan emekliler faydalanabilecektir.
  • ​Promosyon ödemesi için SGK ile imzalanmış olan “Gelir/Aylık Alanlara Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol” koşulları geçerlidir.
  • ​Müşterinin promosyondan faydalanabilmesi için gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlamaktadır.
  • ​SGK gelir/aylığını Akbank’a taşıyan emekliler için promosyon tutarı emeklinin 1 aya denk gelen gelir/aylık tutarına göre hesaplanır. İlgili tutar bir aya tekabül eden net gelir /aylığın 1.500 TL ye (1.500 TL hariç) kadar olması halinde 1.200 TL, 1.500 – 2.500 TL (2.500 TL hariç) arasında olması halinde 1.500 TL, 2.500 TL’nin üzerinde olması halinde 1.750 TL’dir. Nafaka ve haciz kesintileri bulunan kişiler için ilgili kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi yapılır.
  • Her kişi promosyondan sadece 1 kez faydalanabilir.
  • Bankamızdan birden fazla emekli maaşı alan müşteriler, 1 den fazla maaşı için promosyon talebinde bulunurlarsa ilgili maaşların toplam tutarına göre 1 kez promosyona hak kazanır.
  • “Emekli Promosyon Taahhütnamesi” ni imzalayarak promosyon başvurusunda bulunan müşterilerin ilk emekli maaşlarının Akbank’a yatmasına istinaden 3 iş günü içinde ödemesi gerçekleştirilir.
  • Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı bir bankaya taşınması durumunda, veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı geri alınacaktır.
  • Akbank T.A.Ş. dilediği zaman kampanyayı durdurma ve/veya  kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.

İlgili Makaleler