Ekonomi

Gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığı Antalya’da, uygun fiyatlı satılık dükkan ilanı! O banka asma katlı dükkan için 41 bin TL istedi!

Geçtiğimiz senenin tamamlanmasına oldukça az bir zaman kala döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen yukarı yönlü ataklar, birçok hizmet kaleminde yüksek oranlı zamların ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu durumdan etkilenen başlıca kalemlerin arasında yer alan hammadde fiyatları ise doğrudan gayrimenkul fiyatlarına yansıdı.

Piyasada satışa sunulan gayrimenkullerin bir anda oldukça yüksek tutarlara ulaşması, tüketicileri ve yatırımcıları şaşkına çevirdi. Bu durumun yeni dönemde bir çözüme kavuşturulacağını ve fiyatların aşağı çekileceğini ümit eden vatandaşlar, yeni dönemin beraberinde gelen olumsuz gelişmeler karşısında hayal kırıklığına uğradı. Hem ekonomi piyasalarında ki hareketliliğin devam ediyor olması hem de diğer önemli değişkenler, hali hazırda yüksek olan gayrimenkul fiyatlarının rekor seviyelere ulaşmasına yol açtı.

Emlak sektörüne etki eden olumsuz faktörler kapsamında gayrimenkul fiyatlarında en fazla artış gözlenen şehirlerin başında Antalya geldi. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte fazlaca yabancı turiste ev sahipliği etmeye başlayan Antalya, buna bağlı olarak gayrimenkul fiyatlarını da yükseltti. Birtakım kötü niyetli gayrimenkul sahiplerinin de etkileri ile tarihi seviyelere ulaşan gayrimenkul fiyatları, özellikle kendi işini kendi dükkanında yapmak isteyen esnafları zor duruma düşürdü.

Dükkan fiyatlarının üst seviyelerde olduğu Antalya’da birçok kişinin mağduriyet yaşadığını fark eden Türkiye İş Bankası, bu kapsamda düzenlemiş olduğu yeni ihalesini duyurarak Antalya halkına seslendi. İhalenin Intengo platformu üzerinden başlatıldığını ve şu an devam ettiğini ifade eden Türkiye İş Bankası, ayrıntıları paylaştı.

ASMA KATLI DÜKKAN İHALESİ İLGİ GÖRDÜ!

Türkiye İş Bankası Intengo platformu üzerinden yeni bir ihale düzenledi. Düzenlemiş olduğu ihalesi kapsamında Antalya ilinin Finike ilçesinde bulunan asma katlı dükkanı satışa sunduğunu belirten banka, dükkanın toplam kullanım alanını 170 metrekare olarak açıkladı. İhalenin başlangıç bedeli ise 820 bin TL olarak bildirildi.

TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN DÜKKAN İHALESİNE NASIL TEKLİF VERİLİR?

Türkiye İş Bankası’nın asma katlı dükkan için düzenlemiş olduğu ihaleye katılım sağlamak isteyen tüketicilerin, bankanın Turunçova şubesine 41 bin TL’lik teminat bedelini şahsen yatırmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler