Ekonomi

İslam Memiş altın yatırımcılarına dikkatli olmalarını söyledi! “Ciddi bir baskı var, kademeli alın!”

Yurtiçi piyasalarda fiyat hareketlilikleri yaşanmaya devam ediyor. Dolar kuru ve gram altın üzerinde BDDK etkileri görülmeye devam ederken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ile ilgili kritik tahminlerini paylaştı. Altın alacak olanlara seslenen İslam Memiş, gram altında yükseliş tarihini açıkladı ve “Ciddi bir baskılanma var” diyerek, kademeli satın alma tavsiyesinde bulundu. Altın yatırımcılarına dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen İslam Memiş, BDDK kararı sonrasında sert düşüş yaşayan gram altın ile ilgili tahminleriyle yine dikkat çekti. İşte detaylar…

İslam Memiş Gram Altını Değerlendirdi

Yurtiçi piyasalarında dolar ve altın üzerindeki hareketlilik devam ediyor. Özellikle BDDK kararı sonrasında sert düşüş yaşayan gram altın ve çeyrek altın fiyat grafiğinde dalgalı seyir görülmeye devam ediyor. 980 TL’nin altına kadar gerileyen gram altın ile birlikte altın piyasasını değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Ciddi bir baskı ve manipülasyon var” dedi. Vatandaşlara uyarıda bulunan ve altında görülen bu düşüşlerin kalıcı olmadığını ifade eden Memiş, altın alacakları uyardı ve yükseliş tarihini açıkladı.

“İş Alıma Geldiğinde Hiç de Öyle Değil”

Altın alacak olanlara dikkatli olmaları konusunda seslenen Memiş, “Kademeli alın” tavsiyesinde bulundu ve “Gün içinde 994’e kadar işlemler gerçekleşti ama Kapalıçarşı’da 983 lira. 9 liralık makas aralığı var. Yine bankalardan almak istediğinizde altını, makas aralığını göz önünde bulundurun” sözlerini dile getirdi. Değişken fiyatların görüleceğini belirten Memiş “Altın düşüyor, almayalım, bekleyelim” düşüncesinde olanları uyarmak istediğini belirterek “İş alıma geldiğinde hiç de fiyatlar o şekilde değil” dedi.

Değerlendirmelerinde ons altına da değinen Memiş, “Onsta ciddi bir baskılanma var. 1.810 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesi” dedi. Memiş ayrıca mevsimsel etkiden dolayı enflasyon rakamlarının da düşüş yaşayacağını söyledi.

İlgili Makaleler