Sözleşmeli Personel Alım İlanları

İstanbul Üniversitesi farklı kadrolarda yeni personel alımları yapacak!

İstanbul Üniversitesi yayımladığı yeni ilan ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında döner sermayeden karşılanacak yeni personeller alımı yapacağını duyurdu.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan son ilana göre sözleşmeli yeni personel alımları yapılacak. Farklı kadrolar için alımları gerçekleştirilecek 13 sözleşmeli personelin haiz olması gerektiği özel ve genel şartlar yayımlanan ilan detaylarında belirtildi. İşte İstanbul Üniversitesinin alım yapacağı kadrolar ve alım şartlarının tüm detayları…

Alımlar hangi kadrolarda olacak?

İstanbul Üniversitesi’nin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 inci maddesinin (b) ve (c) fıkrasına göre alımları yapılacak olan sözleşmeli personeller;

3 kontenjan ile Büro Personeli

1 kontenjan ile Büro Personeli

2 kontenjan ile Mühendis

4 kontenjan ile Çözümleyici

3 kontenjan ile Sistem Programcısı

Başvurular 30 Kasım tarihinde başlamış olup 14 Aralık tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Adayların başvurularını belirtilen tarihler arasında https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden çevrimiçi olarak eksiksiz olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Alım şartları neler?

Üniversite tarafından yayımlanan ilana göre adaylarda aranan genel şartlar;

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek gün ve saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

4- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 inci maddesinin (b) bendi kapsamında başvuracak adayların (Büro Personeli, Mühendis kadrolarına başvuracak adaylar) 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup ilanda belirtilen lisans kadroları için 2022 KPSS-P3, önlisans kadroları için 2022 KPSS- P93 puan türü esas alınacaktır.

Özel şartlar ise;

Yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden ya da Fen-Edebiyat, Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakültelerinin, Bilgisayar ve Teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile İstatistik, Matematik ve Fizik bölümlerinden mezun olmuş olmak.

VB, C#, Java, php programlama dillerinden en az iki (2) tanesini bildiğini belgelemek.

İngilizce dilini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) ve bu sınava eşdeğerlikleri ÖSYM tarafından kabul edilen sınavlardan birinden en az D düzeyinde bildiğini belgelemek.

Veri tabanı tasarımı, analizi, optimizasyon ve performans artırımı konusunda bilgi sahibi olmak.

Veri tabanı sorgulama dili SQL, PLSQL veya T-SQL konularında bilgi sahibi olmak.

CSS, JavaScript ve HTML gibi web teknolojilerinde bilgi sahibi olmak.

İlgili Makaleler