Ekonomi

İstanbul’da gayrimenkul fiyatları rekor seviyelere ulaştı! Denizbank Gayrimenkul aracılığı ile satışa sunulan 59 metrekarelik daire için 3 milyon 300 bin TL istendi!

Geride bırakmış olduğumuz sene içerisinde hem altın piyasasında hem de döviz kurlarında gözlenen yukarı yönlü hareketler, sene sonuna doğru hız kazanarak piyasaların bir anda alt üst olmasına sebep oldu. Aralık ayının ortası itibari ile rekor seviyelere ulaşmış olan döviz kurları ve altın fiyatları, gündelik hayat şartlarını da aynı oranda ağırlaştırdı.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen küresel çapta yaşanan sıkıntılar sebebi ile arz edilen seviyelere geriletilemeyen döviz kurları ve altın fiyatları, pek çok sektörün yüksek oranlı hizmet zamlarını açıklamalarına sebep oldu. Açıklanan zamlardan nasibini alan hizmet kalemlerinden olan hammadde fiyatları, satışa sunulan ikinci el ve sıfır gayrimenkullerin fiyatlarını üst seviyelere tırmandırdı.

Ülke ekonomisi adına önemli bir yere sahip olan emlak sektöründe gözlenen yüksek oranlı zamlar, tüketicileri de direkt olarak etkiledi. Birikimlerini gayrimenkul sektöründe değerlendirmek isteyen yatırımcılar ile yeni bir ev sahibi olmak isteyen diğer tüketiciler, yeni dönemde büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Başlatılan TOKİ projesi ile birlikte gayrimenkul fiyatlarının gerilemesi beklenirken bugün özellikle büyükşehirlerde cep yakmaya devam eden satış fiyatlarının korunduğu gözlendi. Kendi işletim politikası dahilinde uygun fiyatlardan gayrimenkul satışı gerçekleştirme gayreti içerisinde bulunan Denizbank’ın düzenlediği ihaleler ise oldukça dikkat çekti.

DENİZBANK’TAN İSTANBUL’DA SATILIK KONUT İLANLARI!

Elinde bulunan icralık gayrimenkulleri vatandaş ile buluşturmak adına Denizbank Gayrimenkul platformunu kuran Denizbank, ilgili platform üzerinden düzenlediği ihaleler ile dikkat çekti. Son olarak İstanbul’da bulunan icralık gayrimenkuller için iki yeni ihale düzenleyen banka, ayrıntıları paylaştı.

Denizbank Gayrimenkul üzerinden düzenlenmiş olan ilk ihalede satışa sunulan icralık dairenin İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde bulunduğu ve kullanım alanının 59 metrekare olduğu bildirildi. Daire için talep edilen fiyat ise 3 milyon 300 bin TL olarak açıklandı.

Denizbank Gayrimenkul üzerinden düzenlenmiş olan ikinci ihalede satışa sunulan icralık dairenin İstanbul ilinin Çekmeköy ilçesinde bulunduğu öğrenildi. Dairenin kullanım alanını 188 metrekare olarak açıklayan banka, ihale başlangıç bedelini 2 milyon 900 bin TL olarak belirledi.

DENİZBANK GAYRİMENKUL İHALELERİNE NASIL KATILIM SAĞLANIR?

Denizbank ihalelerine katılabilmek için Denizbank Gayrimenkul web sayfasına giriş yapılmalı ve ekranda yer alan “teklif ver” butonuna tıklanmalıdır.

İlgili Makaleler