Ekonomi

Kamu bankası köprüleri resmen yıktı! Adana’da 3+1 daire için 50 bin TL ödeme yapmak yeterli! Vakıfbank icralık gayrimenkul ilanları

Bir süredir olumsuz göstergeler ile günleri geçiren ve bu süreçte de gündelik hayatın giderek daha da pahalılaşmasına sebep olan ekonomi piyasaları, birçok sektörden yeni zam haberlerinin helmesine yol açtı. Geçtiğimiz senenin son döneminde başlayan ve halen devam eden zam furyasından nasibini alan sektörlerin başında ise emlak sektörü geldi.

Hammadde fiyatlarının birçok değişkenden etkilenerek üst seviyelere ulaşması, satışa sunulan sıfır gayrimenkullerin fiyatlarında fahiş artışların gözlenmesine sebep oldu. Sıfır gayrimenkullerin yüksek fiyatları ikinci el gayrimenkullerin fiyatlarını da direkt olarak etkilerken vatandaşların yeni dönemde bütçelerine uygun gayrimenkul sahibi olma hayalleri resmen suya düştü.

Birçok vatandaş birikimini gayrimenkul sektöründe değerlendirmeyi arzu ederken yükselen gayrimenkul fiyatları yakın gelecekte uygun fiyatlar karşılığında gayrimenkul sahibi olmanın mümkün olmadığına işaret etti. Bu durum karşısında devreye giren kurumların başında gelen kamu bankası Vakıfbank, elinde bulunan gayrimenkullerin uygun fiyatlı satışları için bir e- ihale platformu ile anlaşmaya vardığını ve anlaşma sonucunda da platform üzerinden yeni ihaleler düzenlediğini bildirdi. Vakıfbank’ tarafından duyurulan son ihalelere konu olan icralık gayrimenkullerin, Adana’da bulundukları öğrenildi.

VAKIFBANK’TAN ADANA’DA SATILIK GAYRİMENKUL İLANLARI!

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Vakıfbank, bütçelerine uygun gayrimenkul arayışı içerisinde olan vatandaşlar için icralık gayrimenkul satışını başlattığını duyurdu. Bu kapsamda Intengo platformu ile iş birliği yaptığını ifade eden kamu bankası, platform üzerinden iki yeni ihale düzenlediğini belirtti.

Vakıfbank’ın Intengo üzerinden düzenlemiş olduğu ilk ihalede satışa sunulan gayrimenkulün bir apartman dairesi olduğu öğrenildi. Adana ilinin Ceyhan ilçesinde bulunan 3+1 apartman dairesinin büyüklüğünü 115 metrekare olarak açıklayan kamu bankası, ihale başlangıç bedelini 1 milyon TL, teminat bedelini ise 50 bin TL olarak bildirdi.

Vakıfbank’ın Intengo üzerinden düzenlemiş olduğu ikinci ihalede satışa sunulan gayrimenkulün bir dükkan olduğu öğrenildi. Dükkanın Adana ilinin Sarıçam ilçesinde bulunduğunu ifade eden kamu bankası, 495 metrekarelik dükkan için düzenlenen ihalenin başlangıç bedelini 2 milyon 100 bin TL olarak açıkladı. Banka, teminat bedelini 105 bin TL olarak bildirdi.

VAKIFBANK ADANA İHALELERİ BAŞVURUSU

Vakıfbank’ın icralık apartman dairesi ihalesi için bankanın Ceyhan şubesine, icralık dükkan ihalesi için ise bankanın Toros şubesine bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler