Özel sektör İş İlanları

Almanya Türk İşçi Alımı Başvuruları Başladı Mı?

Almanya’ya Türk işçi alımları konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Almanya hükümetinin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu oylama sonunca ülkenin yabancı işçi alımı gerçekleştireceği açıklandı. Vasıflı personel ihtiyacı çok yüksek olduğu belirtilen Almanya’nın hangi kadrolarda ve ne zaman personel alımı yapacağı merak konusu. 

Kamuilanlari.com olarak Almanya personel alım ilanlarına dair tüm gelişmeleri detayları ile sizlerle paylaşıyoruz. 

ALMANYA PERSONEL ALIM İLANI

Almanya’ya gerçekleştirileceği açıklanan personel alımları ile ilgili olarak son açıklama Almanya hükümeti tarafından geldi. Onun öncesinde ise alımları gerçekleştireceğini açıklayan OBM şirketi bir açıklamada bulunmuş ve alımların nasıl yapılacağını açıklamıştı. 

Almanya Türk İşçi Alımı Yapıyor Mu?

OBM şirketi tarafından yapılan basın açıklamasında alımlara dair şu ifadeler kullanılmıştı. 

”Havalimanı yer hizmetleri dışında da belgeli TIR şoförlerinden, sağlık sektöründeki, hemşire ve doktorlara, tesisatçılardan, özel endüstriyel kaynakçılara kadar Almanya’da çok sayıda farklı sektörde Türk vatandaşına dolgun ücretlerle istihdam imkânı sunuyor. 20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı sağlık engeli olmadığı sürece başvuru formunu doldurarak müracaat edebiliyor. Hiçbir kurumla bağlantımız yoktur. Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Sadece formlar doldurularak başvurular kabul edilecektir. Özel isteklerinizi info@obm-turkiye.com mail atarak iletiniz. Başvurular 30 Aralık 2018’e kadar devam edecektir. Ofislerimizden başvuru kabul etmiyoruz. İlginize teşekkür ederiz.”

İŞKUR’DA VE ALMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ DE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Basında yer alan Almanya’ya Türk İşçi alımı iddialarına ilişkin İŞKUR bir basın açıklamasında bulunmuş ve bu iddiaları değerlendirmişti. Kurum tarafından yapılan açıklamada yurtdışında işçi çalıştırmak konusunda gerekli prosedürlerin karşılanıp, başvuruların yapılması gerektiğine değinmiş ve şirketin henüz böyle bir girişiminin bulunmadığını bildirilmişti. Aynı şekilde konsoloslukta konuya dair yapmış olduğu açıklamasında Almanya’ da işçi çalıştırabilmek için gerekli şartların sağlanmasının gerekli olduğunu ifade etmişti. 

BAŞVURULARA İLİŞKİN NET AÇIKLAMA 

İŞKUR ve Konsolosluk tarafından yapılan açıklamaların ardından şirketten bir açıklama gelmişti. “Hiçbir kurumla bağlantımız yoktur. Başvurularda asla ve asla hiçbir ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Sadece formlar doldurularak başvurular kabul edilecektir. Özel isteklerinizi info@obm-turkiye.com mail atarak iletiniz. Başvurular 30 Aralık 2018’e kadar devam edecektir. Ofislerimizden başvuru kabul etmiyoruz. İlginize teşekkür ederiz.”

Yurt Dışı İş İmkanlarından Anında Haberdar Olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir