Özel sektör İş İlanları

Üniversite bünyesine, personel alımları başladı!

Üniversite’ye öğretim üyesi ve personel alım ilanı yayınladı. Son başvuru tarihi, 22 Aralık 2023 tarihi olan personel alımları ile ilgili kadro dağılımı, başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Kapadokya Üniversitesinin, çeşitli bölümlerinde görev yapmak üzere birçok kadroda ve branşta personel alım ilanı yayınlanarak, duyuruldu. Peki Kapadokya Üniversitesine alımı yapılacak kadro listesi nedir? Alımlar hangi branş üzerinden yapılacak! Başvuru şartları neler? Başvuru işlemleri nasıl yapılabilir?

Alımı yapılacak kadro listesi nedir?

Kapadokya Üniversitesi aracılığıyla yayınlanan personel alım ilanına göre alımı yapılacak alan ve branş listesi şu şekilde yer alıyor;

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu: Dil ve Konuşma Terapisi

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu: Odyoloji

Diş Hekimliği Fakültesi: Diş Hekimliği Anabilim Dalı

09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına gerçekleşecek atamalar için uygulanacak merkezi sınav ile ilgili giriş sınavlar için “Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında yer alan şartları taşıması ve ilan detaylarında belirtilen belgelerin tamamlaması gerekmektedir.

Personel alım için talep edilen şartlar neler?

Kapadokya Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde istihdam sağlamak üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin” ilgili maddeleri gereğince, öğretim üyeleri alınacağı bildirildi.

Yayınlanan ilana başvurarak, Kapatakoya Üniversitesi bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adayların, başvuru yapacağı kadro ile ilgili yönetmelik hükümlerinde belirlene başvuru şartlarını sağlamış olması gerekmektedir.

Gerekli başvuru şartlarını taşıyan adaylar ise Kapadokya üniversitesinin resmi web sitesi aracılığıyla, tüm başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Başvuru işlemleri için gerekli tüm evraklar 22 Kasım 2023 son başvuru tarihine kadar, Üniversite Meydanı, No: 2, Mustafapaşa, Ürgüp/Nevşehir’de bulunan Üniversitenin rektörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvurular şahsen ya da ik@kapadokya.edu.tr adresine posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

Kapadokya Üniversitesi’nin yayınlamış olduğu ilan ile ilgili daha kapsamlı bilgilere aşağıda yer alan link üzerinden ulaşılabilir.

https://kapadokya.edu.tr/duyurular/08-aralik-2023-tarihli-akademik-personel-alim-ilani

İlgili Makaleler