Ekonomi

Selçuk Geçer’den rekor Dolar tahmini geldi!

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer takipçilerine seslenerek dikkatli olun çağrısında bulundu. Geçer, “dolar gerçek değerine yükseliyor” diyerek, dolar kurunun rekor kıracağı o tarihi açıkladı. Dolar/TL paritesi ile ilgili önemli açıklamalar işte sizlerle...

Ünlü Ekonomist, seçim sonrası doların ulaşacağı rekor seviyeye dikkat çekerek, dolar kurunda yaşana bilecek, değişiklikler ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dolar kuru ile ilgili önemli açıklamalar yapan Geçer yatırımcıları uyararak, dolar kurunun gerçek değerinin 45 lira olduğuna dikkat çekti.

Hem ekonomi hem de dolar kuru açıklaması tüm dikkatleri çekti!

Halk TV’de yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programına katılan Ekonomist Selçuk Geçer, Türkiye ekonomisi ve dolar kuru ile ilgili dikkat çekici açıklamalar yaparak yine odak noktası oldu. Geçer, yeni ekonomi yönetiminin görev başı yapmasıyla birlikte ekonomide kapsamlı bir model değişikliğine gidildiğini dile getirerek, AKP’nin müdahaleleri ve aynı zamanda da, yıllarca yürütülen hatalı para politikaları sebebiyle, Türk halkının yoksullaştırıldığını dair düşüncelerini paylaştı.

Geçer’den çarpıcı açıklamalarda geldi!

Ekonomist Selçuk Geçer seçim sonrası doların ulaşılacağı rakama dikkat çekerek dolar TL paritesinde neler olabileceği konusunda yatırımcıları uyararak şu ifadeleri kullandı:

Halk TV Perdenin Önü Arkası programına katılarak hem dolar kuruyla hem de ekonomi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarla dikkat çeken Geçer, asgari ücret ne olursa olsun tatmin edici bir rakam olmayacağını belirtti.

Dolar kurunun üzerinde yaratılan baskınının tam anlamıyla kaldırılmadığını ve merkez bankasının, piyasalara yönelik müdahalelere devam ettiğini dile getiren Geçer dolar kurunun gerçek değerinin 45 lirayı bulduğunu ve yakın zamanda da Türkiye ekonomisine mecburen bu seviyelerde çıkartacağını belirtti.

Dolar’ın 45 liraya aniden yükselmeyeceğini dile getiren Geçer, “Bu duruma aniden gelmeyecek, 31 Mart seçimlerine kadar 35 liraya yükselmesi beklentisini korurken, 8 Mayıs’ta olduğu gibi ani bir kur patlaması görülecek. Türkiye ekonomisi istese de istemese de dolar kurunun seçimlerinin ardından 45 liraya gitmek zorunda kalacak. Fakat şunu unutmayalım doların gerçek değeri 45 TL sınırında bu da 2024 yılının enflasyonun eklendiğinde Haziran 2024 gibi doların gerçek değerinin 60 liralara geçecek anlamını taşımaktadır. Kur üzerindeki baskıyı tamamen kaldırmak zorunda kalacaklar. Yani şunu diyebiliriz 2024 yılının ilk yarısının bitişiyle birlikte korkunç bir yükselişe geçecek döviz izleyeceğiz bu yapılacak ve yapılması gerekiyor” dedi

İlgili Makaleler