Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Kurumları 232 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde söz konusu alım ilanları arasından kamu kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarını derledik. Öyle ki halen başvuru süreci devam eden 232 Sözleşmeli Personel Alım İlanları bulunuyor. 

İşte DPB’de yayımlanan ve başvuru süreci devam eden o ilanlar. 

232 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar arasında 6 farklı kurumun sözleşmeli personel alım ilanı bulunuyor. Çeşitli kadrolarda ve branşlarda gerçekleştirilen sözleşmeli personel alım ilanlarına dair kadro bilgileri şu şekilde,

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, 62, Savunma Sanayii Başkanlığı 34, Çukurova Üniversitesi 96, Süleyman Demirel Üniversitesi 34, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları 1 ve Çiçekdağı Belediye Başkanlığı 1 personel alımı yapacak. 

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanlarına başvuruların iki farklı şekilde yapılabileceğini belirtiyorlar. Kurumlar tarafından tercih edilen ilk yöntemde başvuruların kurumun internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapılması. Adaylar bu yöntemle istenilen evrakları kurumun sistemine yükleyerek başvurularını yapıyorlar. 

Kurumların tercih ettiği ikinci yöntem ise şahsen başvuru yapmak. Bu yöntem ile kamu kurumları adayların ilan metinlerinde ilan edilen evrakları derleyip kuruma posta yoluyla veya bizzat teslim etmesi suretiyle yapılıyor. 

Sözleşmeli personel alım ilanı yayımlayan kurumlardan 5 kurum başvuruların şahsen veya posta yoluya yapılacağını bildirirken sadece Savunma Sanayii Başkanlığı başvuruların kurumun elektronik ortamında alınacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu sözleşmeli personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken hususların tamamını sizlere aktarıyoruz. Ancak adayların ilan metinlerinde yer alan koşulları da incelemeleri gerekiyor. Zira birçok kurum alım yapacakları kadrolar için özel koşullar belirleyebiliyor. 

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

KPSS Şartı

Söz konusu alım ilanlarında farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunuyor. Ayrıca adaylardan KPSS şartı da talep ediliyor. İlanlar arasında KPSS’ye girmiş olmak şartıyla, en az 50 KPSS, 60 KPSS ve 70 KPSS ile başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

İlan metinlerine aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çiçekdağı Belediyesi personel alımı için TIKLAYINIZ

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Süleyman Demirel Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Çukurova Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir