Sözleşmeli Personel Alım İlanları

En Az 50 KPSS Puanıyla İlan Edilen Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet kurumları; Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları duyurular ile kadrolarında eksik bulunan pozisyonlara personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Farklı eğitim seviyelerinden mezun adaylar için yayımlanan bu personel alım duyurularında en az 50 KPSS puanıyla ilan edilen alımları haberimizde derledik. 

Söz konusu personel alım ilanları ve bu ilanlarda yer alan açık kadroları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

50 KPSS İLE DUYURULAN ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yayımladığı ilanlar ile personel alımı yapacağını ilan eden 3 farklı kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar;

Dışişleri Bakanlığı

Düzce Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi

Bu kamu kurumları tarafından yayımlanan yayımlanan iki tanesine 50 KPSS puanı ile başvuru yapılırken Dışişleri Bakanlığı ilanına KPSS şartsız başvuru yapılabilir. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KPSS’SİZ PERSONEL ALIYOR

Dışişleri Bakanlığı, DPB’de yayımladığı bir duyuru ile KPSS şartsız ve en az lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. T.C. Singapur Büyükelçiliği’nde görevlendirmek üzere yayımlanan personel alım ilanında sözleşmeli sekreter kadrosu için personel alımı olacağı bildirildi. 

Bu kadro için 41 yaşından küçük lise mezunu adaylar başvuru yapabilir. Ancak ilanda adayların çok iyi derecede Türkçe biliyor olmaları isteniyor. İlanda yer alan diğer koşul ise iyi derece bilgisayar kullanmak. 

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 50 KPSS İLE PERSONEL ALIMI

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlaırn Üniversite Hastanesine yapılacağı açıklandı. Toplam 48 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı ilanda kadrolar sağlık personeli pozisyonlarına olacak. İlana göre alımlar Hemşire kadrosuna 45 personel, Anestezi Teknikeri kadrosuna 2 personeli ve Nikleer Tıp Teknikeri kadrosuna 1 personel olacak şekilde yapılacak.

İlana KPSS’ye girmiş olan yani en az 50 KPSS’ye sahip adaylar başvuru yapabilecek. İlanda yer alan özel şart ise adayların nöbet usulü çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmaması olarak bildirildi. 

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 50 KPSS İLE PERSONEL ALIMI

Düzce Üniversitesi yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre kurum sağlık kadroları için personel alımı yapacak. 

Bir önceki ilanda olduğu gibi alımlara KPSS’ye girmiş yani en az 50 KPSS’ye sahip adaylar başvuru yapabilecek. İlanda yer alan açık kadrolar ise şunlar; Çeşitli branşlarda deneyime sahip Hemşire kadrosu. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken bazı genel koşullar bulunuyor. Bu koşullar şu şekilde;

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişikleri bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

İLAN METİNLERİ

Kamuilanlari.com olarak haberimizin altında verdiğimiz bağlantılar üzerinden ilan metinlerine ulaşabilirsiniz. 

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Düzce Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir