Sözleşmeli Personel Alım İlanları

En Az 50 KPSS Şartıyla DPB’de Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran çok sayıda kurum bulunuyor. Bakanlıklar, üniversiteler, Cumhurbaşkanlığı gibi kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda çok sayıda pozisyonda personel alımları olacağı ilan edildi. 

Kamu ilanları olarak bu sözleşmeli personel alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

DPB üzerinden sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savınma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bulunuyor. 

Bu kurumlar tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarında sözleşmeli sağlık personelleri, uzman kadroları, uzman yardımcısı, basın enformansyon personeli, bilişim personeli, proje asistanı ve proje mühendisi gibi kadrolar yer alıyor. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Sözleşmeli personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların mevzuatta yer alan tüm esasları sağlamaları gerekiyor. Bu kapsamda ilan metinlerinde yer alan genel başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

İLAN METİNLERİ

Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda aktardığımız bağlantılar üzerinden ilanlara ilişkin tüm ayrınrıları görüntüleyebilirsiniz. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilişim Personeli Alımı Yapıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Gaziantep Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Eskişehir Üniversitesi Hastanesine 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor

Sözleşmeli Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir