Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamuya En Az 50 KPSS Puanıyla Sözleşmeli Personel Alımları Yapılıyor

Kamu kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanları güncellendi. Hafta içerisinde farklı kamu kurumları yayımladıkları yeni ilanlar ile sözleşmeli personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. İlanlarda yer alan o detaylar şu şekilde;

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanları adaylara Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ve kurumların web sayfaları üzerinden yayımladıkları ilanlar ile duyuruluyor. 

Bu alım ilanları üniversiteler, bakanlıklar ve bakanlık birimlerince yayımlanıyorlar. Bu kapsamda ilan yayımlayan kurumların listesi şöyşe;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların merak ettiği konu ise kadrolar. İlan yayımlayan kurumların yayımladıkları ilanlarda yer alan kadrolar şunlar;

Ebe, hemşire, diyetisten, sağlık teknikerleri, sağlık personelleri, uzman kadroları, uzman yardımcısı, bilişim personeli, proje asistanı ve proje mühendisi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bilindiği üzere her devlet memuru alım ilanında adaylardan bazı koşullar talep ediliyor. Bu koşulları ana başlıkları ile sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Üniversiteler tarafından yayımlanan ilanlara başvurular şahsen veya posta yolu ile yapılıyor. Diğer kurumlar arasında da şahsen ve elektronik şekilde başvuru yapılacak ilanla. Bu detaylar haberin altındaki bağlantılardan görüntüleyebilirsiniz.

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Gaziantep Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Üniversite Hastanesine Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Gaziantep Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Eskişehir Üniversitesi Hastanesine 55 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor

Sözleşmeli Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir