Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında, alımlaın tek bir pozisyondan olacağı bildirildi. Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli kadrosuna 3 personel istihdamı sağlayacak. 

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Sanayi Bakanlığı bünyesine yapılacak olan sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı için bazı özel koşullar bulunuyor. İlana başvuruda bulunacak adayların başvurularının geçerli olması için bu başvuru koşullarını sağlaması gerekiyor.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak şartına ek olarak talep edilen o koşullar; 

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya dafakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek.

BAŞVURU SÜRECİ VE İLAN METNİ

Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuruları 4 Şubat tarihinde başlayacak 18 Şubat tarihine kadar devam etcek. İlana başvurular bakanlığın web sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir