Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Seçimler Öncesi 50, 55 ve 60 KPSS Şartıyla Binlerce Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Devlet kurumları sözleşmeli personel alımı için çok sayıda ilan yayımladılar. Yerel seçimlerden önce yayımlanan bu personel alım ilanları ile binlerce personel alımı yapılıyor. 

Kamu İlanları olarak bizlerde sizlere söz konusu tüm sözleşmeli personel alım ilanlarını haberimizde derledik. İşte halen devam etmekte olan alımlar. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

DPB’de yayımlanan ilanlara göre sözleşmeli personel alımı yapacak olan kamu kurumlarının listesi şu şekilde, 

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 sözleşmeli personel alımı, İçişleri Bakanlığı 1200 sözleşmeli personel alımı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı 80 sözleşmeli personel, Manisa Celal Bayar Üniversitesi 55 sözleşmeli personel, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii, Maliye ve Hazine Bakanlığı 7 sözleşmeli personel, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 54 sözleşmeli personel alımı yapıyor. 

Bu kurumların dışında Mersin Üniversitesi 67, Malatya Üniversitesi 38 sözleşmeli personel ve Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 1 sözleşmeli personel alımı yapacak. 

DMK’DA YER ALAN GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyen adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan tüm şartlara haiz olmaları gerekiyor. DMK’da yer alan şartları sağlayan adaylar daha sonra alım yapılacak olan kadroların gerekliliklerine göre ilan edilen başvuru koşullarını sağlamalılar. 

Bu koşulları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvuru koşullarını sağlamadan yapılan başvurular ise geçersiz sayılır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak, Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı şartını sağlamak, Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak.

İLAN DETAYLAR

Özel koşullar, kadro bilgileri, başvuru süreçleri ve diğer tüm detayları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

DİB En Az 50 KPSS İle 9 Bin 500 Personel Alımı  için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Sanayi Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Mersin Üniversitesi 67 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

İnönü Üniversitesi Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı

Sözleşmeli Kamu Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir