Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacağını İlan Eden Devlet Kurumları

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına göre 5 farklı kurumun ilanına başvuru süreci devam ediyor. 

Peki hangi kurumlar sözleşmeli personel alıyor?

Alım yapacak kurumlar hangi kadrolarda personel alımı yapacak?

İlanlara başvurular nasıl yapılacak?

Tüm bu soruların cevaplarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

DPB üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına göre, Tapu Kadastro 265 personel, (Büro Memuru ve Tekniker), Maliye ve Hazine Bakanlığı 7 personel (Uzman Personel), İstanbul Üniversitesi 131 personel (Sağlık Personeli), İletişim Başkanlığı 9 personel (Basın-Enformasyon Personeli ) ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı 34 personel (Proje Asistını ve Proje Mühendisi)

BAŞVURU KOŞULLARI DETAYLARI

Bilindiği üzere devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumun belirttiği şekilde yapacak. Bazı kurumlar kendilerine ait web sayfaları üzerinden elektronik başvuru yapılmasını isterken bazı kurumlar ise başvuruların evrak teslimi yöntemi ile yapılmasını talep ediyorlar. 

Bu kapsamda adayların başvurularını yapmadan önce de sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Buna göre bu koşulları sizlere aktarıyoruz.

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Bu şartlara ek adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor.

İLAN DETAYLARI

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 265 Personel Alım İlanı Yayımladı

İstanbul Üniversitesi 131 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Mühendis ve Asistan Alım İlanı Yayımladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Sözleşmeli personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir