Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Tapu Kadastro En Az 60 KPSS İle 265 Memur Alımı Başvuru Süreci Doluyor

Tapı Kadastro Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla 265 memur alımı için tercih sürecine çıkmıştı. Kurum tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda lisans ve önlisans mezunu adaylar arasından memur alımları olacağı bildirilmişti. 

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla merkezi atama usulü ile gerçekleştirilecek olan alımlar içib tercih süreci 24 Ocak tarihi 23.59’da sona erecek. Söz konusu alımlara dair bilinmesi gerekenleri Kamu İlanları olarak sizlere tekrar aktarıyoruz. 

TAPU KADASTRO 265 MEMUR ALIMI

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan alımlara başvuruda bulunacak adaylar için iki farklı kadro bulunuyor. Bu kadrolar Büro Memuru ve Tekniker pozisyonları. Bu pozisyonlar arasında önlisans mezunu adayların tercih edebileceği 243 kadro bulunurken lisans mezunu adayların 22 tercih edebileceği kontenjan bulunuyor. 

BAŞVURU DETAYLARI

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine gerçekleştirilecek adayların tercihte bulunabilmeleri için ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olmaları gerekiyor. Adayların ayrıca öğrenim ile ilgili şartları da sağlamaları isteniyor. 

Tercih İşlemleri 

ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek alımlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki şekilde yapabilecekler. Adaylar ÖSYM Merkezleri aracılığıyla başvuru yapabilecekleri gibi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden de elektronik olarak başvuru yapabilecekler. Başvuruları için adayların ayrıca 20 TL tercih ücreti yatırması gerekiyor. 

KPSS-2019/3 Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına yapılacak olan tercihlere dair diğer tüm detaylar için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz. 

İlan için yayımlanan başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

KPSS 2019/3 Tercih Ücretinin Yatırılacağı Bankalar (TKGM Personel Alımı)

3301 , 3318 ve 4984 Nitelik Kodu ve Anlamları (KPSS 2019/3)

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir