Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Yurtdışı ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Personel Alım İlanı

Yurtdışı ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. 

Sözleşmeli Bilişim Personeli kadrosuna yapılacak olan personel alımlarında bir personel istihdamı sağlanacağı açıklandı. Kurum tarafından yayımlanan ilana ilişkin bilinmesi gerekenler şöyle, 

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

İlana başvururda bulunmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları, Yurtdışı ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından ilan metninde yer aldı. Buna göre ilana başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan koşullara haiz olmaları isteniyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olmak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak, Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak Talep edilmesi halinde, sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar için başvurular 24 Aralık tarihi itibariyle başlamış olup 7 Ocak tarihine kadar yapabilecekler. Başvrular kurumun internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir