GenelÖzel sektör İş İlanları

Vakıflar genel müdürlüğü 186 personel alımı yapacak! İşte VGM personel alımı şartları!

Vakıflar Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu ilanda 186 kişilik kadroyla sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Başvuru şartları ve konu ile ilgili tüm detaylar belli oldu.

VGM yeni bir personel alım dürüst yayınladı. Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe giren bu ilana göre farklı kurumlarda görevlendirilecek dört farklı alanda personel alımı gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

VGM personel alımı detayları

Yayınlanan personel alımı duyurusu ile ilgili alımın yapılacağı illerde belli oldu. VGM Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, Elazığ ve Edirne başta olmak üzere pek çok farklı ilde personel alımı gerçekleştirecek. Kadrolar; sosyal çalışmacı 26 kişi, koruma ve güvenlik görevlisi 87 kişi, temizlik görevlisi 55 kişi, şoför 18 kişi ve destek personeli 73 kişi olmak üzere  açıklandı.

VGM başvuru tarihleri

VGM personel alımı için tüm başvuru detayları belli olacak. 186 sözleşmeli personel alımı albümü başvuru işlemleri 7 Aralık 2023 Perşembe başlayacak. 7-14 Aralık tarihleri aralığında gerçekleştirilen başvuru işlemleri geçerli sayılacak. Son başvuru tarihi 14 Aralık olarak belirlendi. Başvurular kariyer kapısı web sitesi üzerinden yapılacak.

Başvuru şartları belli oldu

VGM personel alımı duyurusu için genel başvuru şartları şu şekilde:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun belirtilen şartları taşıyor olmak
  • Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuca sahip olmak
  • Başvurunun son gününde aranan nitelikleri taşımak
  • ÖSYM tarafından yapılan 2022 KPSS B grubu sınavına girilmiş olunması
  • 18 yaşının tamamlamış olunması
  • 35 yaşının doldurulmamış olunması
  • Görevin yapılmasına engel olacak herhangi bir sağlık engelinin bulunmaması
  • İstenilen belgelerin eksiksiz şekilde teslim edilmesi

Yedi-14 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan personel alımı için başvuru şartlarını sağlayan adaylar sonrasında sözlü sınava girip başvuru sürecini tamamlayacak. Konuyla ilgili detaylı bilgiler ve sınav saati Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinden duyurulacak.

Heyecanla takip edilen başvuru süreci perşembe günü itibari ile başlamıştı. Gelecek hafta perşembe günü son başvurular alınacak olup alım süreci sona erecek.

İlgili Makaleler