Ekonomi

Yapı Kredi Bankası’ndan Ankara’nın göbeğinde depo ve daire satışı! 40 bin TL’lik depo için sıraya girildi! 129 metrekarelik apartman dairesi için 36 bin TL ödemek yeterli!

Aralık 2021 tarihinde ekonomi piyasalarında sergilenen yükselen grafikler, pek çok sektör üzerinde olumsuz etki yarattı. Yükselen grafiklere bağlı olarak tek gecede değişen fiyatlardan, hammaddeler de nasiplerini aldı. Kısa süre içerisinde rekor seviyelere ulaşan hammadde fiyatları hem ikinci el hem de sıfır gayrimenkullerin fiyatlarını, bir anda 2- 3 katına kadar çıkardı. Bu durum birikim sahibi olan ve ilgili birikimlerini emlak sektöründe değerlendirmeyi planlayan vatandaşların hayal kırıklığına uğramalarına sebep oldu.

2022 yılında emlak sektörüne ilişkin olumlu gelişmelerin yaşanacağını ümit eden vatandaşlar, artmaya devam eden hammadde fiyatları ve diğer parametreler karşısında mal sahibi olma planlarını ertelemek durumunda kaldılar. Sektörde yaşanan durgunluğun hem ülke ekonomisini hem de tüketicileri olumsuz etkilediğinin bilincinde olan Yapı Kredi Bankası, tam da bu noktada devreye girerek icralık gayrimenkul satışına başladığını duyurdu. Elinde bulunan icralık gayrimenkulleri Intengo platformu üzerinden ihale yolu ile fiyat teklifine açan  özel banka, Ankara’da yaşayan veya Ankara iline yatırım yapmak isteyen vatandaşlar için iki yeni ihale düzenlediğini bildirdi.

YAPI KREDİ BANKASI ANKARA DEPO SATIŞI

Bankacılık sektörünün gelişmiş isimlerinden olan Yapı Kredi Bankası, icralık gayrimenkul satışı hedefi doğrultusunda anlaşmaya varmış olduğu Intengo platformu üzerinden yeni bir ihale düzenlediğini duyurdu. İlgili ihalesinde Ankara ilinin Polatlı ilçesinde bulunan 80 metrekarelik depoyu tam hisse ile satışa çıkardığını belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Soba ile ısınan 80 metrekarelik deponun şu an fiyat tekliflerine açık olduğunu belirten Yapı Kredi Bankası, bu kapsamda sunulabilecek olan azami fiyat teklifinin 40 bin TL olduğunu bildirdi. İhaleye katılabilmek için yatırılması gereken bedel ise 2 bin TL olarak açıklandı.

YAPI KREDİ BANKASI ANKARA DAİRE SATIŞI

Aynı e- ihale platformu üzerinden bir ihale daha düzenlediğini belirten Yapı Kredi Bankası, yeni ihalede Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunan 129 metrekarelik bir apartman dairesini 720 bin TL’den satışa çıkardığını ifade etti. 3+1 daire için fiyat teklifi vermek isteyenlerin, 36 bin TL’lik ihale katılım bedelini yatırmaları gerektiği vurgulandı.

İlgili Makaleler