Ekonomi

Ziraat Bankası 1 Kasım’a kadar başvuran emeklilere 5.000 TL karşılıksız promosyon ödemelerine başladı!

Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına zamlar yansıtıldı. İlk 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olmasıyla birlikte Temmuz ayında memur ve memur emeklisine yüzde 41,69 oranda, SSK ve Bağ-Kur emeklisine ise yüzde 42,35 oranda zam yansıtıldı. Gelen emekli maaş zamları ile birlikte bankaların, maaşlarını kendilerinden alan emekli müşterilerine sunduğu emekli maaş promosyonlarında da limitler artırıldı.

Özel bankalar Temmuz ayı itibariyle promosyonlar limitlerini hızla artırırken, kamu bankaları SGK ile imzalanan promosyon protokolü kapsamında alt limitte kalmayı tercih etti. Ancak SGK’nın bankalar ile yeni protokol imzalamasıyla, kamu bankaları da limitleri artırmaya başladı. Birçok vatandaş kamu bankalarının promosyon atağını bekliyordu ve Ziraat Bankası da bu kapsamda emekli maaş promosyonlarını artırdı. Ziraat Bankası maaş tutarlarına göre ne kadar promosyon ödemesi yapıyor? İşte detaylar…

ZİRAAT BANKASI PROMOSYON TUTARLARI

SGK kapsamında emekli olan Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri, maaşlarını 3 yıl taahhüt ile Ziraat Bankası’na taşıdıklarında, bankadan 3 yıllığına peşin olarak promosyon ödemesi alıyor. SGK ile imzalanan protokol sonrası promosyon limitlerini yükselten Ziraat Bankası, 1 aylık net tutarlara göre şu şekilde promosyon ödemesi gerçekleştiriyor:

  • 3.500 TL altında maaş alanlara 3.000 TL
  • 3.500 TL ile 7.500 TL arasında maaş alanlara 3.500 TL
  • 7.500 TL ile 10.000 TL arasında maaş alanlara 4.500 TL
  • 10.000 TL üzerinde maaş alanlara 5.000 TL.

PROMOSYON BAŞVURU TARİHLERİ

Ziraat Bankası, söz konusu promosyonları 3 yıllık peşin olarak yapıyor ve Ziraat Bankası müşterilerinin 2020 yılına ilişkin devam eden promosyon tutarlarını iade etmeden başvurma imkanları bulunuyor. 2022 promosyon ödemesi yapılırken bir önceki döneme ilişkin iade tutarı da sistem üzerinden otomatik olarak mahsup ediliyor. Ziraat Bankası’nda emekli maaş promosyonu başvuruları 18 Ekim – 1 Kasım 2022 tarihleri arasında devam ediyor.

ZİRAAT BANKASI MAAŞ PROMOSYONU BAŞVURULARI

Ziraat Bankası’na emekli maaşını taşıyarak promosyon ödemesinden yararlanmak isteyenler Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası İnternet Şubesi, Ziraat Mobil uygulaması, Ziraat Bankası ATM’leri, SMS ve Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunabiliyor. Başvuruyu SMS yoluyla yapmak isteyenler “PRO” yazıp bir boşluk bırakıp “TCKN” yazıp 4757’ye SMS göndererek başvuruda bulunabiliyor.

İlgili Makaleler