Ekonomi

Ziraat Bankası’ndan Samsun’da satılık gayrimenkul ilanları! Çarşamba’da komple bina 3 milyon 940 bin TL’den, İlkadım’da depo 215 bin TL’den satışa sunuldu!

Hammadde fiyatlarının ekonomik göstergelerin hareketliliklerinden etkilenerek rekor seviyelere ulaşması, satışa sunulan gayrimenkullere de yüksek oranlı zamların yansıtılmasına sebep oldu. Daire, arsa, dükkan, tarla gibi gayrimenkullerin yükselen fiyatları, yeni dönemde kendi malına sahip olmayı planlayan tüketiciler ile birikimlerini bu sektörde değerlendirmek isteyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Yeni dönemde birçok farklı değişkenin de etkisi ile daha da zamlanan gayrimenkul fiyatları, seneler sonra gayrimenkul sektörünün ciddi derecede durgunlaşmasına sebep oldu. Bu durum tüketicilerin yanı sıra ekmeğini bu sektörden kazanan vatandaşları ve ülke ekonomisini direkt olarak etkilerken büyük bir karışıklığın yaşanmasına da sebep oldu.

Uygun fiyatlı gayrimenkul arayışı içerisinde olan vatandaşlar için hem devlet kanalından proje haberleri hem de banka kanalından kredi desteği haberleri gelmeye devam ederken bir sebepten ötürü herhangi bir kampanyadan yararlanmayan vatandaşlar, piyasada düşük fiyatlı gayrimenkul arayışlarını devam ettirdi. Bu noktada devreye giren Ziraat Bankası, yeni dönemde artan gayrimenkul fiyatlarına inat düşük fiyatlı icralık gayrimenkul satışı yapacağını bildirdi. Bu isteğini gerçekleştirmek adına Intengo isimli yasal ihale platformu ile anlaşmaya varan Ziraat Bankası, platform üzerinden düzenlenmiş olan son ihalelere ilişkin ayrıntıları paylaştı.

ZİRAAT BANKASI SATILIK BİNA İLANI SAMSUN

Anlaşmada olduğu Intengo platformu üzerinden düzenlemiş olduğu ilk ihalede Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan 381,47 metrekarelik alan üzerine inşa edilmiş bin 36 metrekarelik bir binayı satışa sunduğunu belirten Ziraat Bankası, ihale başlangıç bedelini 3 milyon 942 bin 500 TL olarak açıkladı. Banka ilgili gayrimenkul için fiyat teklifi vermek isteyen tüketicilerin Çarşamba şubesine 236 bin 550 bin TL’lik teminat tutarını yatırmaları gerektiğini bildirdi.

ZİRAAT BANKASI SATILIK DEPO İLANI SAMSUN

Intengo platformu üzerinden düzenlemiş olduğu ikinci ihalede Fevzi Çakmak Mahallesi İlkadım/ Samsun adresinde bulunan natamam bir depoyu satışa sunduğunu belirten Ziraat Bankası, deponun toplam kullanım alanını 86 metrekare olarak açıkladı. Kamu bankası ihale başlangıç bedelini 215 bin TL, İlkadım şubesine yatırılması gereken teminat bedelini ise 12 bin 900 TL olarak bildirdi.

İlgili Makaleler