Genel

6 İlçe’ den Önemli Karar! Aşı Olmayanlar Artık Ekmek Alamayacak!

Ülkemizde bugün itibariyle vaka sayısı 20.890 olarak güncellendi. Bu duruma kayıtsız kalmak istemeyen İstanbul’ daki 6 ilçe yeni bir karar aldığını açıkladı. Buna göre Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler ilçelerinde aşı yaptırmayanların ilçelerinde bulunan fırınlara artık giremeyecek ve ekmek satın alamayacakları belirtildi.

6 ilçe de bu karar uygulanacak

İstanbul Fırıncılar Odası Esenler Temsilcisi Mustafa Çiçek aşı olmayan vatandaşların artık ekmek alamayacaklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Vaka sayıları artmaya başlayınca karar almak zorunda kaldık. Şu anda koronavirüs vaka sayıları aşırı bir şekilde artmaya başladı. Gidişatı iyi görmüyoruz. Bizler de fırıncılar olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. O yüzden fırına gelen vatandaşların aşılarının olup olmadığını kontrol edeceğiz. Aşısı olmayana ekmek satışı yapmayacağız. Şu anda 6 ilçede bu kararı aldık. Bu ilçeler ise Bakırköy, Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa ve Esenler. Ancak bu kararın en kısa zamanda 39 ilçeye yayılacağını düşünüyorum. Hatta bu kararın tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Bu şekilde en azından insanları uyarmış oluruz. Çünkü Türkiye’nin bir kapanmaya daha gücü yok”

“Biz de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Fırıncılar Odası olarak aldığımız kararın doğru olduğuna inanıyoruz ve kararı uygulayacağız. Gelen vatandaşların hepsi akıllı telefon kullanıyor. Telefonlarında aşı olup olmadıkları belli. Aşısı yoksa ekmek satışı yapmayacağız. Belki biz pandemi döneminde kapanmadık ama binlerce küçük esnafımız kapandı ve mağduriyet yaşandı. Benim kimseyi mağdur etmeye hakkım yok. Bu uygulamayı önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağız” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler