Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 51 hemşire alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 51 hemşire alımı yapacak! Adalet Bakanlığı hemire alımı başvuru ekranı 23 Şubat 2021 tarihi itibari ile açıldı ve aşağıda belirtilen şartlara uygun adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinden başvuru işlemlerini yapabilecekler…

CTE hemşire alımı için adayların 18 yaşını doldurmuş, yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 12.03.2021 itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

HEMŞİRE ALIMI

Sözleşmeli hemşire pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) 6283 sayılı Hemşirelik Kanunu’nun 1. maddesi ile aynı kanunun Geçici 2. maddesinin son fıkrasında tanımlanan hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak.

d) Sözleşmeli teknisyen pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

2) Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

KPSS ŞARTI

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’nda; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan alanlar başvurabilecektir.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 23.02.2021 günü başlayıp, 12.03.2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Adalet Bakanlığı personel alımı için adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde 23.02.2021 tarihinde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir.

Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adaylar başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir. Resmi ilanı görüntülemek ve personel alımına ilişkin daha fazla bilgi edinmek için BURAYA TIKLAYINIZ

4.918 infaz ve koruma memuru alımı için BURAYA TIKLAYINIZ

19 Ceza İnfaz Kurumu Katibi Alımı İçin BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler