İşkur İş İlanları

Belediyeler İŞKUR üzerinden eprsonel alımlarına devam ediyorlar!

31 Mart seçimlerinden önce Belediyelerden personel alım ilanları hız kesmeden devam ediyor. Personel alım ilanları genellikle İşkur üzerinden yapılırken adaylar nasıl başvuru yapabileceklerini araştırıyorlar.

İşkur bünyesinde yayımladığı çeşitli ilanlar ile binlerce iş arayan vatandaşın en büyük istihdam kapısı oluyor. Belediyeler, özel firmalar çeşitli alanlardaki personel alımlarında ilk yol olarak İşkur’u seçiyor. 31 Mart seçimlerinden önce Belediyelerin personel alımları hız kesmeden devam ederken İşkur üzerinden yüzlerce ilan yayımlanıyor. Farklı kadrolarda alımları gerçekleştirilmek istenen personeller için genellikle alım şartları da 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamındaki şartlar oluyor. İşte konu ile alakalı tüm detaylar…

İşkur Belediye ilanlarında hangi şartlar aranıyor?

İşkur tarafından yayımlanan personel alım ilanlarından en yoğun ilgiyi belediye ilanları görüyor. Belediyeler bünyesinde iş sahibi olmak isteyen adayların merakla araştırdığı personel alım ilanlarına hız kesmeden devam edilirken son yayımlanan ilanlara göre 127 bin’den fazla ilan yayımladı. Belediyeler bünyesinde görevlendirilmek istenen personel alımlarında adayların;

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumunun uygun olması,

Görevini engelleyecek akıl hastalığı veya bedensel engel bulunmamak. Şartlarına haiz olması bekleniyor.

Nasıl başvuru yapılır?

İşkur üzerinden yayımlanan Belediyelerin personel alım ilanlarına başvurular oldukça yoğun ilgi görürken adaylar başvuruların nasıl gerçekleştirilebileceğini araştırıyorlar. Adaylar için açıklanan bilgilere göre İşkur üzerinden başvurular online olarak kolayca yapılabiliyor.

Kamu memur alımlarında İşkur resmi web adresine yani  “www.iskur.gov.tr” adresine girerekİŞKUR’un ana sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra ana sayfanın üst kısmında yer alan menülerde “İş Arayan” ya da “Kurumsal” gibi seçeneklerinden herhangi birine tıkladıktan sonra açılan alt menüye “Kamu Memur Alım İlanları” veya benzeri şekilde bir arama ile kamu memur alım ilanlarına ulaşabilirsiniz. Daha sonra sistem üzerinden açılan adımları sırası ile takip ederek başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Bununla beraber diğer ilanlarda da ilgli ilanın ismi aratılarak ulaşılabilmektedir.

İlgili Makaleler