İşkur İş İlanları

Bu Kez İŞKUR Açıkladı; 200 Devlet Memuru Alımı Yapılacak! Başvurular Kariyer Kapısı Üzerinden Başladı! Son Gün…

Türkiye’nin resmi olarak iş ve işçi bulma portalı olan Türkiye İş Kurumu, kısaca İŞKUR, pek çok kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarını yayınladığı bir portal haline dönüşmüş bulunuyor. Öyle ki, çıkarılan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile zorunlu hale getirilmiş olan bu durum vatandaşların memur alımlarından haberdar olmasını da kolaylaştırıyor. Bu kez kendisi için bir ilan yayınlamış olan İŞKUR, iş ve meslek danışmanı (İMD) memurları alımı yapacağını açıklamış bulunuyor.

Diğer kurum ve kuruluşlarını ilanlarını vatandaşlar ile buluşturmasına alışık olduğumuz İŞKUR, bu kez, kendi bünyesinde istihdam edeceği personeller için düğmeye basıyor. Kendi bünyesinde ve çeşitli pozisyonlarda çalıştırmak üzere toplu personel alımı gerçekleştirecek olan İŞKUR, 200 boş kontenjanının olduğunu da yayınladığı işe alım ilanı ile kamuoyuna açıklamış bulunuyor. Öte yandan işe alımlar için adres de veren İŞKUR, başvuruların son gününü de açıklamayı ihmal etmiyor.

İŞKUR, Merkez ve Taşra Şubelerine Personel Arıyor

Kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 200 personel birden alacak olan İŞKUR, bu personelleri istihdam edeceği pozisyonları ve bölgeleri de açıklamış bulunuyor. İŞKUR’dan gerçekleştirilen açıklamaya göre, 200 kişinin 190’ı taşra teşkilatlarında istihdam edilecekken; 10 kişisi merkez şubelerde istihdam ediliyor. Bu kapsamda merkez şubede istihdam edilecek olan 10 kişiyi destek personeli olarak alacak olan İŞKUR, taşra şubelerinde istihdam edilecek olan 190 kişinin 111’ini koruma ve güvenlik görevlisi olarak; 79’unu ise yine destek personeli olarak alıyor. Öte yandan İŞKUR, başvuru ekranını da açıklamış bulunuyor.

İŞKUR Personel Alımı Başvuruları Kariyer Kapısı Üzerinden Yapılıyor

Pek çok kurum ve kuruluşun başvurularını kendi e-Şubesi üzerinden alan İŞKUR, kendisine yapılacak olan başvuruları ise, geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ve istihdamı artırmak ile daha kaliteli hale getirmeyi hedefleyen Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilmiş olan Kariyer Kapısı üzerinden alıyor. Henüz şartları açıklamamış olan İŞKUR, başvuruları aldığı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ linki üzerinden başvuruları 25 Mayıs 2022 saat 00.01 itibariyle aktif hale getirmiş bulunuyor. Öte yandan İŞKUR’un personel alım başvuruları 3 Haziran 2022 tarihine kadar Kariyer Kapısı sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

İlgili Makaleler