Sağlık

Doğal bitki jeli mevsimsel dökülmeye şifa oluyor: Mucizevi karışımı saçına uygulayan dökülme probleminden kurtuluyor!

Zamanla kuruyan ve yıpranan cilde yönelik uygulanan bakım maskeleri ve kremler cildin yeniden canlanarak onarılmasını sağlıyor. Fakat özellikle kış ayları ile beraber gün yüzüne çıkan saç dökülmesi problemini ortadan kaldırabilmek pekte kolay olmuyor.

Kadın erkek fark etmeksizin mevsimsel geçişlerde dökülme sıklığını artıran; genetik, fiziksel şartlar ve çevre yaşantısı gibi sebeplerden dolayı da sağlık dengesini yitiren saçların dökülmesini azaltacak doğal yöntemlere başvurulur.

JEL ALANI MASKE OLARAK KULLANILABİLİR!

Pek çok kişinin gündelik hayatta evinde ya da iş yerinde saksı içlerinde büyüttüğü Aloe Vera bitkisi aslında içindeki özler ve jel alanı kullanılarak saç diplerine uygulandığında şifacı özelliğini ortaya çıkarıyor. Bu şifacı bitki özü ile beraber saçların hızla başlamış dökülmesi azaltılabilir. Yanlış bakım uygulamalarından kaynaklı olarak başlayan dökülmeler son buluyor.

Aloe Vera’nın mucizevi jel alanı 40 derde deva. Maske yapılarak saça uygulanabilir. Saç diplerine kadar ulaştırıldığında köklerinin beslenmesini sağlar. Burada önemli olan saç köklerinin düzenli aralıklarla nemlendirilmesidir. Zamanla kullanılan bu jel alanı saç dökülme problemini ortadan kaldırıyor.

ALOE VERA’NIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Uzmanların da tavsiye ettiği ve faydaları kanıtlanmış Aloe Veranın faydaları nelerdir? dendiğinde şunlar akla gelebilir: Saçların köklerini besleyerek kıl köklerinin daha sağlam ve güçlü çıkmasını sağlar. Kullanılan jel alanı sayesinde doğal bir nem kaynağı oluşturur.

Aloe Vera kullanılmaya başlandığı andan itibaren özellikle yağlanma problemi bulunanlar için ek bir denge sağlayacaktır. Saçın derisinde bulunan kan akışı hareketlendirilerek saç dökülme probleminde azalma süreci hızlandırılır. İleri boyutlu kepek problemi olanlar için şifacı özellik sunar. Saçların zamanla daha canlı ve parlak görüntüye kavuşmasını sağlarken PH dengesini korumasını da kolaylaştırır.

ALOE VERALI SAÇ BAKIM KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

Aloe Vera içerisinde A vitamini, B vitamini, B3, B6 ve B12 gibi vitaminleri barındırıyor. Bunun dışında Magnezyum, Demir, Çinko ve Potasyum gibi mineralleri de içeriyor. Saç sağlığını koruyup canlandıran Aloe Veranın saça uygulanabilmesi için de belirli bir püf nokta bulunuyor:

Öncelikli olarak bir kabın içerisine Aloe Vera jel ürünü 3 yemek kaşığı kadar alınıyor. Üzerine 2 yemek kaşığını aşmayacak şekilde yoğurt eklenerek karıştırılıyor. Ardından 2 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek karıştırılıp saçın tamamına yediriliyor. Saçta bekletilen bu karışım 30 dakikada yıkanabilir. Haftada en az iki kez yapılması tavsiye ediliyor.

İlgili Makaleler