İşkur İş İlanları

İşkur Ankara ve Karabük’te işçi alımı yapacak! 130 TYP personeli alımı yapılacak!

İşkur düzenli olarak yayınlamış orada istihdam ilanlarına bir yenisini daha ekledi. Kurum 2 farklı ilde toplum yararına destek programı kapsamında 130 kişilik bir alımı gerçekleştirecek.

İşkur Ankara ve Karabük’te personel alımı yapacak. TYP kapsamında alınacak 130 kişilik personel için KPSS şartı aranmayacak. İşte İşkur’un yeni işçi alımı ilanı ile ilgili tüm detaylar…

İşkur 130 TYP personeli alımı

Yıl sonuna gelinmesi ile birlikte yeni dönemde yapılacak işçi alımları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz dönemde ülkemizde yaşanmış olan işsizlik sorunu ve enflasyon artışı ile birlikte vatandaşlar için devlet farklı programları hayata geçirmişti. Bu kapsam içerisinde toplum yararına program adıyla İşkur toplumun farklı kesimlerindeki vatandaşları istihdam etmeye devam ediyor. Ankara Karabük illerinde toplamda 130 kişilik bir personel alımı yapılacağı duyurusu paylaşıldı. Yapılan paylaşımdan KPSS şartı aranmayacağının altı çizildi. Bu kapsamda yapılan alımı ile birlikte pek çok vatandaş iş sahibi olma fırsatı yakalayacak. KPSS şartının aranmaması meslek sahibi olmayan ve iş arayan vatandaşların yüzünü güldürecek. TYP programı kapsamında toplumda iş sahibi olmayan vatandaşların istihdam edilmesi ve kamu kuruluşlarındaki personel ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

TYP programı

Her yıl yüzbinlerce vatandaş toplum yararına proje kapsamı içerisinde istihdam ediliyor. Tepe kapsamında alınan işçiler genellikle geçici süreliğine istihdam ediliyor. Pek çok farklı bakanlık ve kamu kurumunda istihdam edilmek üzere gerçekleştirilen alımlara başvurular dönem dönem yapılıyor. Başvuru yapılmasının ardından sonuçlar kura yöntemiyle belirleniyor.

Başta temizlik görevlisi, çevre düzenleme elemanı ve benzeri pozisyonlar olmak üzere pek çok alanla geçici çalışma imkanı tanımlandı istihdam programında maaşlar genel olarak asgari ücret düzeyinde veriliyor.

Başvuru süreci

KPSS şartı aranmadan yapılacak olan alımlarda bazı temel şartlar belirlendi. Bunlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması, İşkur üzerine kayıtlı olunması, 18 yaşının doldurulması ve herhangi bir yerden maaş alınmaması olarak belirlendi.

Başvurular ise İşkur’un resmi web sitesi üzerinden online gerçekleştirilecek. Adaylar e-Devlet şifrelerini kullanarak İşkur web sitesine girip ardından TYP bölümünden ilanlara başvuru yapabilecek.

İlgili Makaleler