İşkur İş İlanları

10 İlde Bulunan Devlet Kurumları 4 Binden Fazla TYP Personeli Alıyor

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren kamu kurumları farklı birimlerinde çeşitli görevlerde görevlendirilmek üzere Toplum Yararına Program kapsamında işçi alımları yapıyorlar. Bu işçi alımları hem şehir merkezlerine hemde ilçelere gerçekleştiriliyor.

Belirli süreli olarak gerçekleştirilen bu alımları kurumlar tarafından isteğe bağlı olarak her yıl yayımlanabiliyor. Bu kapsamda 2019 yılı Ocak ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde çok sayıda kurumun alım ilanları devam ediyor. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde bu alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE DETAYLARI

İlanlara göre alımları 10 farklı şehirde hizmet veren kurumlar tarafından gerçekleştirilecek. İŞKUR’da ilan edilen bilgilere göre alımlar Batman, Artvin, Trabzon, Aydın, Kütahya, Kahramanmaraş, Samsun, Osmaniye ve Sakarya’da yapılacak. 

Ayrıca bu 10 şehrin neredeyse tüm ilçelerine de TYP ile personel alımları gerçekleştirilecek. Bu şehirlerde ve ilçelerde yaşayan adaylar bu duruma dikkat etmeliler. 

HANGİ KURUMLAR HANGİ KADROLARDA ALIMLAR YAPIYORLAR?

İl İçe Müftülükleri, Pamuk Araştırma Enstitüleri, Belediye Başkanlıkları, Orman Bölge Müdürlükleri, Valilik, Üniversiteler, Mısır Araştırma Enstitüsü, Okullar, İl Sağlık Müdürlükleri, İl Emniyet Müdürlükleri. 

Alım yapılacak kadrolar arasında ise genellikle temizlik, ağaçlandırma, çevre düzeninin korunması, MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik, vadi ve dere ıslahı ve restarasyon pozisyonları bulunuyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP ile personel alım ilanlarına başvuru şartları standart olup her adayın sağlaması gereken koşullar aynıdır. İŞKUR üzerinden ilan edilen o şartlar şunlar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ

Bu 10 şehir için yayımlanan ilana başvurular 11 Ocak 23.59’a kadar yapılabilecek. Adaylar mesai saatleri içinde İŞKUR Müdürlüklerine gidip bireysel başvuru yapabilir yada elektronik ortamda da başvuruda bulunabilirler. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için, sizlere aşğıda verdiğimiz bağlantıya Tıklayın bir sayfa gelecek karşınıza hiçbir bilgi girmeden direk halde Ara butonuna basın. Bu şekilde ilanlara ulaşabilirsiniz. 

İŞKUR tarafından yayımlanan TYP ilanlara ulaşmak için TIKLAYINIZ (Tıklayın açılan sayfada hiçbir şey yazmadan Ara butonuna basın)

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir